Kapitan reprezentacji Polski wszedł na boisko w 61. minucie - zastąpił Czecha Tomasa Huebschmana, który zdobył jedną z bramek. Jego klub prowadzi w tabeli grupy J z kompletem dziewięciu punktów.

W barwach Austrii Wiedeń wystąpił Jacek Bąk, który grał przez 90 minut i pomógł austriackiej drużynie zremisować z prowadzącym w tabeli grupy L Werderem Brema 2:2. Słabiej powiodło się Pawłowi Golańskiemu - zagrał co prawda cały mecz w barwach Steauy Bukareszt, ale jego klub przegrał z Fenerbahce Stambuł 0:1, a obrońca reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką.

O niespodziankę pokusili się piłkarze Benfiki Lizbona - pokonali na swoim stadionie angielski Everton aż 5:0. Wynik w 14. minucie otworzył Javier Saviola. W drugiej połowie dwie bramki zdobył Oscar Cardozo, a czwarty gol był dziełem Luisao. Trzy bramki Benfica zdobyła w ciągu pięciu minut. W końcówce drugie trafienie uzyskał Saviola.

Wyniki spotkań trzeciej kolejki piłkarskiej LE:

Grupa A:
FC Timisoara - Anderlecht Bruksela godz. 21.05 Ajax Amsterdam - Dinamo Zagrzeb 21.05