"Nie dostaliśmy jeszcze z komisji licencyjnej oficjalnej informacji, a o fakcie nieotrzymania licencji na grę w ekstraklasie dowiedzieliśmy się w środę z mediów. Dlatego też nie wiemy, jaka jest podstawa takiej decyzji" - powiedział rzecznik prasowy Lechii Błażej Słowikowski.

Reklama

"Na pewno nie powinno być żadnych zastrzeżeń co do naszego stadionu. W przyszłym sezonie grać będziemy co prawda na PGE Arena Gdańsk, ale ten obiekt jeszcze jest w budowie i dlatego w wymogach licencyjnych podany jest nasz stary stadion przy ulicy Traugutta, do którego też nie ma żadnych zastrzeżeń. Dopiero, kiedy poznamy przyczyny nieprzyznania nam licencji, podejmiemy stosowne kroki. Nie ukrywam jednak, ze jesteśmy tym faktem bardzo zaskoczeni, bo do tej pory nigdy nie mieliśmy problemów z otrzymaniem takiej zgody w pierwszym terminie. Taki wniosek składaliśmy przecież nie po raz pierwszy i wydawało się nam, że jest przygotowany perfekcyjnie" - dodał Słowikowski.

Komisja ds. Licencji PZPN odmówiła przyznania licencji siedmiu klubom. Oprócz Lechii nie otrzymały jej Polonia Warszawa, Ruch Chorzów, Polonia Bytom, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław i Jagiellonia Białystok.