Komisja wskazała trzy kryteria infrastrukturalne, których nie spełniał stadion Śląska przy ul. Oporowskiej. Pierwszym był zbyt ciemny kolor bramy wejściowej, która pełni także rolę wyjścia ewakuacyjnego, druga kwestia to brak kompletnej numeracji na krzesełkach kibiców gości, a ostatni powód to zbyt niskie ławki rezerwowych, które uniemożliwiają przebywanie w ich okolicach w wyprostowanej pozycji.

Reklama

W wysłanym piśmie klub zobowiązał się, że do 25 maja przemaluje bramę na bardziej jaskrawy kolor i uzupełni brakującą numerację na krzesełkach. "W kwestii ławek rezerwowych złożyliśmy jednak odwołanie od decyzji komisji, powołując się przy tym na przepisy zawarte w podręczniku licencyjnym, gdzie nie ma informacji o tym, jaką powinny mieć wysokość" - powiedział rzecznik.

Mazur dodał, że obecne ławki spełniają pozostałe zawarte w podręczniku kryteria dotyczące liczby miejsc i zadaszenia, a zostały zamontowane z inicjatywy PZPN przed meczem reprezentacji Polski ze Słowenią, który odbył się we Wrocławiu w 2008 r.

Oprócz Śląska licencji na grę w Ekstraklasie nie otrzymały także Polonia Warszawa, Ruch Chorzów, Polonia Bytom, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk i Jagiellonia Białystok.

Reklama