"Jesteśmy profesjonalistami i na pewno podejdziemy do spotkania poważnie. Jednak w niedzielę ważniejsze będzie to, co po meczu, czyli świętowanie - najpierw na murawie, a potem na Rynku" - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej trener piłkarzy Wisły Robert Maaskant.

Reklama

Poinformował, że tym razem w ataku zagra od pierwszej minuty Maciej Żurawski, który zastąpi Cwetana Genkowa. Jest to hołd pod adresem polskiej legendy "Białej Gwiazdy", która w niedzielę rozegra swój ostatni mecz w Wiśle. Na razie nie wiadomo co dalej będzie robił ten zawodnik. Oprócz niego z zespołu na pewno odejdą Serge Branco i Nourdin Boukhari.

"Obie drużyny już nie mają o co walczyć. Liczę jednak na dobry futbol. Mam nadzieję, że gra będzie otwarta, tak aby kibice mieli w niedzielę co oglądać" - dodał Maaskant.

Według zapewnień klubu ceremonia po zakończeniu spotkania przebiegnie spokojnie. Kibice mają po ostatnim gwizdku zostać na trybunach. Uroczystość na obiekcie Wisły ma potrwać ok. 40 minut. Potem kibiców czeka feta na Rynku Głównym. Piłkarze mają się tam pojawić przed godz. 21.