Wydaje się, że najbliżej przejścia do Zagłębia jest Hodur, który obecnie jest zawodnikiem słowackiego zespołu FC Nitra. Sprawa transferu zawodnika została pozytywnie zaopiniowana, ale z Nitrą wiąże go jeszcze półroczny kontrakt. Wysłaliśmy nasze ostateczne warunki i teraz czekamy na odpowiedź Słowaków - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej pełnomocnik zarządu Zagłębia ds. sportowych Rafał Hlebik.

Reklama

Podobnie wygląda kwestia pozyskania Madery, w sprawie którego "Miedziowi" ciągle negocjują z Widzewem Łódź. Na testach w Lubinie przebywa natomiast Hajduczek, który ostatnio występował w ukraińskim zespole Metalurg Zaporoże, jednak przez ostatnie pół roku pozostawał bez klubu. Będzie z nami trenował, pojedzie z drużyną na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego i wystąpi w meczach sparingowych. Wtedy dopiero zapadnie decyzja o jego ewentualnym zatrudnieniu - dodał Hlebik.

"Miedziowi" zabiegają także o Micanskiego, który w latach 2008 - 2010 występował już w Lubinie, a obecnie jest zawodnikiem niemieckiego 1.FC Kaiserslautern. Już we wcześniejszych okienkach transferowych staraliśmy się go pozyskać i nieoficjalnie wiemy, że chciałby wrócić, ale na dzisiaj trudno powiedzieć jak cała sprawa się skończy. Stanowisko władz niemieckiej drużyny jest dosyć twarde i trudno nam wynegocjować korzystne warunki - przyznał Hlebik.

Obecnie jedynym nowym zawodnikiem Zagłębia pozostaje Adam Banaś, który z klubem z Dolnego Śląska związał się kontraktem do końca 2014 r. Lubinianie rozwiązali natomiast kontrakt z Błażejem Telichowski, a na listę transferową wystawieni zostali Janusz Gancarczyk i Dominykas Galkevicius.

Już 12 stycznia Zagłębie wyjedzie na pierwsze dziesięciodniowe zgrupowanie do Grodziska Wlkp., a trener lubinian Pavel Hapal nie wykluczył, że do tego czasu w klubie pojawi się nowy piłkarz. Po powrocie z Grodziska zawodników czeka trzydniowy pobyt w Lubinie, a 25 stycznia wyjazd na drugi obóz przygotowawczy - do tureckiego miasta Alanya.

Mamy naprawdę dobrych piłkarzy, ale zespół bardzo słabo zagrał w całej jesienniej rundzie. Zawodnicy muszą ciężko pracować, pokazać się z lepszej strony i muszą grać lepiej. Jeśli dobrze popracujemy, to wierzę, że zespół będzie na wiosnę dużo mocniejszy - zaznaczył szkoleniowiec.

Przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek Zagłębie ma w planach osiem sparingów. "Miedziowi" zmierzą się m.in. z bułgarską drużyną Beroe Stara Zagora, z ukraińską PFK Aleksandria i czeską Duklą Praga.

Lubinianie z dorobkiem 13 punktów zajmują obecnie ostatnie, 16. miejsce w tabeli ekstraklasy.