Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Śląska Michał Mazur, do Wrocławia trafiło już pismo od aktualnego lidera szkockiej ekstraklasy, w którym działacze Celticu informują, że podpisali z Fojutem umowę. "Celtic miał taką możliwość, gdyż obecny kontrakt Jarka wygasa w czerwcu. W myśl obowiązujących przepisów zawodnik może bowiem podpisać kontrakt z nowym klubem, na pół roku przed wygaśnięciem starego" - podkreślił rzecznik.

Reklama

Prezes Śląsk Piotr Waśniewski dodał, że klub od dawna rozmawiał z Fojutem na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu. Przedstawiliśmy mu bardzo dobrą jak na polskie warunki propozycję. Jednak oferty takiego klubu jak Celtic nie byliśmy w stanie przebić i jeszcze pewnie długo nie będziemy. Oprócz finansów na decyzję Jarka z pewnością wypłynęły również kwestie sportowe. W końcu Celtic to zespół regularnie grający w europejskich pucharach - przyznał.

Fojut trafił do Śląska przed wiosenną rundą rozgrywek sezonu 2008/2009 z angielskiego Bolton Wanderers. W zespole wicemistrzów Polski wystąpił w 59 spotkaniach, w których zdobył dwa gole. Ze Śląskiem wywalczył Puchar Ekstraklasy i wicemistrzostwo Polski.