Rumak w Lechu pracuje od 2000 roku, osiągnął sporo sukcesów z drużynami młodzieżowymi - m.in. zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w 2009 roku. W sezonie 2010/11 pracował w Jagiellonii Białystok, jako trener drużyny Młodej Ekstraklasy, by po roku wrócić do Poznania na stanowisko asystenta Jose Marii Bakero.

Reklama

Po zwolnieniu Hiszpana, Rumak był jednym z kandydatów do objęcia funkcji pierwszego trenera. Nieoficjalnie wiadomo, że władze Kolejorza rozmawiały też z Michałem Probierzem, byłym szkoleniowcem m.in. Jagiellonii Białystok, ŁKS Łódź i Arisu Saloniki. Wybór ostatecznie padł na Rumaka, który drużynę ma poprowadzić przynajmniej do końca sezonu.

Chcę jak najszybciej zmotywować drużynę do walki o najwyższe cele i do wzmożonej pracy. Miejsce Lecha w tabeli nie odzwierciedla naszych możliwości i moim zadaniem jest spełnienie pokładanych w drużynie oczekiwań - powiedział szkoleniowiec cytowany przez oficjalną stronę klubową. Jego asystentami zostali były opiekun drużyny Młodej Ekstraklasy Jerzy Cyrak oraz Andrzej Kasprzak, który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne piłkarzy.

Pierwszym sprawdzianem dla Rumaka będzie mecz z Górnikiem Zabrze, zaplanowany na 5 marca (godz. 18.30).

Prezes klubu Karol Klimczak nie ukrywa, że mimo fatalnego startu Kolejorza (porażki z GKS Bełchatów 0:1 i Ruchem 0:3), cel postawiony przed drużyną się nie zmienia.

Nadal walczymy o mistrzostwo i Puchar Polski, a planem minimum pozostaje udział w europejskich pucharach. Trener Rumak jest doskonale przygotowany do swojej roli. Jego charyzma, silny charakter oraz znajomość zawodników i ligi sprawiły, że był idealnym kandydatem do wyciągnięcia drużyny z sytuacji, w jakiej znalazła się na początku rundy wiosennej. Trener Rumak ma pełne poparcie zarządu i obecnie żadna inna kandydatura jego następcy nie jest rozpatrywana - oświadczył sternik Lecha.

Poznański zespół po 19 kolejkach zajmuje siódme miejsce i do lidera - Śląska Wrocław traci 10 punktów.