Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w środę Włodzimierza Smolarka.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już w 6. minucie cieszyli się ze zdobycia bramki. Cristian Omar Diaz podał do wbiegającego w pole karne Łukasza Madeja, który mimo ostrego konta bez większych kłopotów pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Po zdobyciu gola Śląsk nieco zwolnił, inicjatywę przejęli goście i na efekty ich ataków nie trzeba było długo czekać.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Sobolewskiego w 20. minucie Pavol Stano zgrał piłkę do Tadasa Kijankasa, który mimo asysty obrońców, mocnym strzałem zdołał skierować ją do siatki. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać coraz bardziej nerwowo, ale goście nie potrafili wykorzystać licznych błędów popełnianych przez obrońców Śląska. Dobre okazje zmarnowali m.in. Paweł Sobolewski i Maciej Korzym.

Po zmianie stron gra się wyrównała, ale tempo spotkania spadło, a walka o piłkę toczyła się głównie w środku pola. Bramkarze najwięcej pracy mieli przy stałych fragmentach gry. To właśnie po rzucie rożnym w 76. minucie padła druga bramka dla Korony. Po dośrodkowaniu Sobolewskiego najwyżej w polu karnym Śląska wyskoczył wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej Piotr Malarczyk i strzałem głową pokonał bezradnego Rafała Gikiewicza.

Strata bramki zmotywowała wrocławian do ataku i w 90. minucie bliscy byli doprowadzenia do remisu, ale Przemysław Kaźmierczak z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Spotkanie przedłużone zostało o cztery minuty, ale wynik nie uległ już zmianie.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Łukasz Madej (6), 1:1 Tadas Kijanskas (20), 1:2 Piotr Malarczyk (76-głową).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Mariusz Pawelec. Korona Kielce: Paweł Golański.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 18 000.

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Marek Wasiluk (50. Dariusz Pietrasiak), Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Rok Elsner (77. Mateusz Cetnarski), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila (77. Sebastian Dudek), Łukasz Madej - Cristian Omar Diaz.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański (60. Artur Lenartowski), Tadas Kijanskas, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Kamil Kuzera (76. Piotr Malarczyk), Vlastimir Jovanovic, Aleksandar Vukovic, Maciej Korzym, Paweł Sobolewski - Daniel Gołębiewski (86. Jakub Bąk).