Chciałbym na wstępie podziękować za okazane zaufanie. Ostatnie dni to szczególny moment dla klubu. Można powiedzieć, że trudny. Dzisiaj oficjalnie przejmuję obowiązki pierwszego trenera i nie pozostaje nic innego, tylko wszyscy muszą zabrać się ostro do pracy. Nie będzie rewolucji - zaznaczył nowy trener. Tomasz Fornalik ma 39 lat. Na Cichej pracuje od 2006 roku. Wcześniej był asystentem kolejno Marka Wleciałowskiego, Dusana Radolsky'ego, Bogusława Pietrzaka i brata Waldemara.

Reklama

Od roku braliśmy pod uwagę ten wariant. Skonsultowaliśmy ten pomysł z wieloma osobami, byłymi trenerami i piłkarzami Ruchu. Jesteśmy w stu procentach przekonani, że Tomasz Fornalik będzie kontynuował pracę nowego selekcjonera reprezentacji - powiedział prezes klubu Dariusz Smagorowicz.

Tomasz Fornalik zapowiedział, że niebawem poinformuje, kto uzupełni jego sztab. Zespół będzie prowadził warunkowo, bowiem nie posiada jeszcze wymaganej licencji UEFA Pro. W nowej roli zadebiutuje 19 lipca, gdy Ruch zmierzy się w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej ze zwycięzcą pary FC Birkirkara - FK Metalurg Skopje.

W czwartek poinformowano także, że głównym sponsorem chorzowskiej drużyny, na razie tylko w rozgrywkach międzynarodowych, będzie firma Węglokoks.