W niedzielę "Miedziowi" zmierzą się na wyjeździe w derbach regionu ze Śląskiem Wrocław. Spotkań z wrocławską drużyną czeski szkoleniowiec Zagłębia nie może zaliczyć do udanych. W ubiegłym sezonie lubinianie przegrali u siebie 1:5, a we Wrocławiu 1:2.

Reklama

Terminarz najbliższych meczów nie jest dla lubinian zbyt korzystny. Do końca rundy czekają ich jeszcze pojedynki m.in. z Górnikiem Zabrze, Polonią Warszawa, Lechią Gdańsk i Wisłą Kraków.

W najbliższych spotkaniach nie będzie łatwo o punkty, ale kiedy ma być łatwiej? Mam panikować? Muszę zachować spokój. Trenerzy są od tego, by drużynę uspokoić i sprawić, by spróbowała powalczyć w następnym meczu - podkreślił Hapal.

W niedzielę pod znakiem zapytania stoi występ m.in. bułgarskiego obrońcy Aleksandara Tunczewa, który ostatnio zmagał się z anginą i przyjmował antybiotyki. Zawodnik wznowił we wtorek treningi z pierwszym zespołem. Zobaczymy jak będzie rozwijała się sytuacja - powiedział PAP rzecznik prasowy klubu Zygmunt Kogut.

Problemy zdrowotne obrońców to jeden z największych problemów, z którymi niemal od początku sezonu musi się mierzyć Hapal. W piątkowym, przegranym 0:1 meczu z Lechem Poznań z powodu absencji Csaby Horvatha i choroby Tunczewa na środku defensywy zagrał nominalny prawy obrońca Bartosz Rymaniak.

Reklama

Postawiłem na grę Bartka Rymaniaka z Adamem Banasiem i ten pierwszy zagrał dobry mecz. Może i zestawienie Banasia z Pawłem Widanowem (w meczu z Lechem zagrał jako prawy obrońca - przyp. PAP) wydawałoby się lepsze, ale Widanow jest pewniejszy przy linii niż w środku i to jest najważniejsze - mówił po spotkaniu Hapal.

Reklama

Słaba postawa Zagłębia spowodowała, że w ostatnich dniach pojawiły się spekulacje na temat zmiany na ławce trenerskiej. Wśród ewentualnych następców Hapala media wymieniały m.in. obecnego szkoleniowca Floty Świnoujście Dominika Nowaka.

Klub wydał jednak oficjalne oświadczenie, w którym zdementował te pogłoski. Pavel Hapal przygotowuje zespół do kolejnych meczów ligowych. Jednocześnie informujemy, że klub nie prowadził i nie prowadzi rozmów z żadnym trenerem w kontekście objęcia funkcji szkoleniowca pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin - napisano w komunikacie.

Początek niedzielnego spotkania Śląska z Zagłębiem zaplanowano na godz. 14.30.