Trener Lecha Mariusz Rumak już wcześniej zapowiadał, że będzie starał się, by Reiss został z drużyną do końca sezonu, choć na boisku w rundzie jesiennej pojawił się tylko cztery razy.

Reklama

Rola Piotra, szczególnie w szatni, jest nieoceniona - tłumaczył szkoleniowiec.

W piątek Lech i Reiss prolongowały kontrakt do końca czerwca 2013 roku.

Lechowi się nie odmawia. Jeśli trener i władze klubu uważają, że jestem potrzebny, to ja zrobię wszystko, by ich nie zawieść i spełnić się w nowej roli. Jesienią wprawdzie nie grałem wiele, ale nie odpuściłem żadnej jednostki treningowej i mam nadzieję, że wiosną, po przepracowaniu okresu przygotowawczego, będę miał jeszcze okazję zaprezentować się na boisku - powiedział doświadczony piłkarz, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

40-letni Reiss jest wychowankiem Lecha, w ekstraklasie rozegrał 323 spotkania i zdobył 108 goli. W sezonie 2006/07 z 15 bramkami został królem strzelców. Występował również w klubach niemieckich: Hercie Berlin, MSV Duisburg oraz w drugoligowym SpVgg Greuther Fuerth.

W lutym 2009 roku prokuratura postawiła mu zarzuty udziału w aferze korupcyjnej, a Lech nie przedłużył z nim kontraktu. W latach 2009-12 grał w pierwszoligowej Warcie Poznań.

W reprezentacji Polski rozegrał cztery spotkania i strzelił jedną bramkę.