W minionym sezonie Wasiluk zagrał w ośmiu meczach ekstraklasy, w których strzelił jedną bramkę.

Reklama

Bliski związania się Cracovią jest Bartosz Rymaniak. Wstępny kontrakt został już podpisany, a wejdzie w życie jeśli zawodnik przejdzie testy medyczne. Umowa ma obowiązywać dwa lata z opcją przedłużenia na rok. Rymaniak grał ostatnio w Zagłębiu Lubin. W ostatnim sezonie rozegrał 31 meczów, zdobył jednego gola.

Piłkarzem Legii będzie najprawdopodobniej Mateusz Szwoch. 21-letni pomocnik musi jeszcze przejść testy medyczne. W I lidze, w barwach Arki Gdynia, Szwoch zagrał w 28 spotkaniach, zdobył osiem bramek.

Paweł Brożek zostaje w Wiśle Kraków na kolejne dwa lata, a nowa umowa napastnika zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok. W tym sezonie 33-letni napastnik strzelił 17 goli w 33 spotkaniach ekstraklasy.

Umowę z Cracovią ma podpisać Dariusz Zjawiński, król strzelców I ligi. W barwach Dolcanu Ząbki piłkarz zdobył 21 goli. Zjawiński porozumiał się już z Cracovią w sprawie indywidualnej umowy i przeszedł badania medyczne.

Reklama

Lechia Gdańsk chce pozyskać trzech piłkarzy z rezerw Benfiki Lizbona. Są to dwaj obrońcy: urodzony w Gwinei Bissau 19-latek Rudinilson Silva i 20-letni Urugwajczyk Gianni Daniel Rodríguez Fernández, który w poprzednim sezonie rozegrał 21 meczów w II lidze portugalskiej. Trzeci nabytkiem z Lizbony ma być pochodzący z Wysp Świętego Tomasza i Książęcej 23-letni napastnik Harramiz.