Goście objęli prowadzenie w 18. minucie, po strzale Kamila Wilczka, a już 10 minut później po zagraniu Estończyka Konstantina Vassiljeva nieudanie interweniował bramkarz gospodarzy, który wpadł do bramki z piłką.

W 64. minucie na 3:0 podwyższył Brazylijczyk Hebert, a 3 minuty później pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Marek Sokołowski wykorzystując rzut karny. W 70. minucie czwartego gola dla gości strzelił Bartosz Szeliga, a w 89. wynik meczu ustalił Sokołowski.

Piast zajmuje 9. miejsce w tabeli, z dorobkiem 18 punktów; Podbeskidzie ma o punkt mniej i jest jedenaste. Prowadzi Legia z dorobkiem 29 punktów. Jeszcze dziś mecz kończący 14. kolejkę; od 20:30 Jagiellonia podejmuje GKS Bełchatów.