Najbardziej owocne dla 27-letniego zawodnika były 11. i 33. kolejka. W 11. w spotkaniu z Legią Warszawa Wilczek zdobył trzy bramki, a Piast wygrał 3:1, a w 33. drużyna z Gliwic pokonała GKS Bełchatów 6:3 - cztery gole dla zwycięzców były autorstwa Wilczka.

Reklama

Dwie z dwudziestu zdobytych bramek przez napastnika Piasta padły z rzutów karnych. W ubiegłym sezonie Wilczek zdobył dla Piasta 8 bramek w Ekstraklasie.

Drużyna lidera klasyfikacji najlepszych strzelców walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Piast potrzebuje przynajmniej remisu we wtorkowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz, aby nie martwić się o ligowy byt.

Na drugim miejscu w wyścigu o koronę "króla strzelców" jest Portugalczyk Flavio Paixao. Napastnik Śląska Wrocław zdobył 16 bramek. O jedną mniej ma napastnik Wisły Kraków Paweł Brożek.

W sezonie 2013/2014 najlepszym strzelcem Ekstraklasy został Marcin Robak. Napastnik Pogoni Szczecin strzelił 22 gole. Robak do Pogoni trafił w 2013 roku z ...Piasta Gliwice. W obecnym sezonie Robak zdobył 11 bramek i jest na 13. miejscu w zestawieniu.

W 35. kolejkach trwającego sezonu piłkarze Ekstraklasy zdobyli 748 bramek. Do wyrównania wyniku z poprzedniego sezonu, w którym strzelono 762 gole - brakuje jeszcze 14 trafień.