Początek spotkaniu był ospały i do 24. minuty na boisku działo się niewiele godnego uwagi. Wtedy po dośrodkowaniu z kornera i główce Chorwata Mario Malocy - to pierwszy w tej konfrontacji celny strzał - piłkę z linii bramkowej wybił pomocnik Termaliki Bartłomiej Babiarz.

Za chwilę po kolejnej centrze z rzutu rożnego piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Michała Chrapka, który silnym i precyzyjnym uderzeniem z 20 metrów dał gospodarzom prowadzenie.

Po tym efektownym trafieniu tempo znowu wyraźnie spadło i do przerwy obaj bramkarze nie mogli narzekać na nadmiar pracy.

Po przerwie gra nie zyskała na atrakcyjności. Na odrobieniu strat szczególnie powinno zależeć gościom, bo w przypadku porażki ich szanse na znalezienie się w pierwszej ósemce zredukowane zostałyby do minimum. Tymczasem drużyna z Niecieczy przez dłuższy czas nie była w stanie przeprowadzić składnej akcji i zagrozić bramce Lechii.

I kiedy wydało się, że biało-zieloni utrzymają skromne prowadzenie w 77. minucie, po centrze z prawej strony Słowaka Dalibora Plevy oraz przy biernej postawie defensorów i bramkarza gospodarzy, piłkę z bliska wepchnął do siatki wychowanek... Lechii Bartłomiej Smuczyński. Ten 20-letni pomocnik pojawił się na boisku osiem minut wcześniej. Był to jedyny celny strzał piłkarzy Termaliki w tej potyczce.

Gdańszczanie w drugim meczu z rzędu nie utrzymali jednobramkowej zaliczki. I podobnie jak w spotkaniu poprzedniej kolejki w Zabrzu z Górnikiem, kiedy również prowadzili 1:0, nie zdołali wywalczyć trzech punktów.

Lechia Gdańsk - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Michał Chrapek (25), 1:1 Bartłomiej Smuczyński (77).
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Sebastian Mila, Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki. Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Artem Putiwcew, Patrik Misak, Dalibor Pleva, Bartłomiej Smuczyński, Martin Juhar.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów 12 223.
Lechia Gdańsk: Neven Markovic - Rafał Janicki, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Grzegorz Wojtkowiak (81. Sławomir Peszko), Aleksandar Kovacevic, Michał Chrapek (74. Paweł Stolarski), Sebastian Mila (68. Daniel Łukasik), Michał Mak - Grzegorz Kuświk, Flavio Paixao.
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Artem Putiwcew - Dawid Plizga (69. Bartłomiej Smuczyński), Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz, Elvis Bratanovic (46. Patrik Misak), Jakub Biskup (83. Martin Juhar) - Wojciech Kędziora.