Po 29 kolejkach Legia (59 pkt) ma cztery punkty przewagi nad Piastem Gliwice i aż czternaście nad Cracovią oraz swoim najbliższym rywalem.

Reklama

Pogoń jest jedną z bardziej stabilnie grających drużyn w ekstraklasie. Dobrze zorganizowana, z dobrymi piłkarzami. Nie należy jednak obawiać się poszczególnych zawodników, trzeba bardziej myśleć o całym zespole - podkreślił Czerczesow.

Legioniści są pewni pierwszego miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Wciąż natomiast nie wiadomo, jak po podziale ekstraklasy będzie wyglądał skład grupy mistrzowskiej (miejsca 1-8).

Wiem tylko, że w czołowej ósemce będzie grała Legia. Pozostałe drużyny mnie nie dotyczą - stwierdził krótko Czerczesow.

W Szczecinie nie będzie mógł wystawić najmocniejszego składu. Absencje dotyczą zawodników ze środka drugiej linii. Kontuzję leczy Tomasz Jodłowiec, a z powodu czerwonej kartki pauzuje Ariel Borysiuk. Rosyjski szkoleniowiec zaznaczył jednak, że ma w kim wybierać.

Przed nami jeszcze jeden trening, zobaczymy. Mamy kilka wariantów, jest wybór. Na przykład Michał Pazdan, którego próbowaliśmy na tej pozycji w Pucharze Polski, podobnie Michał Kopczyński. Ponadto są przecież Guilherme, Stojan Vranjes, Ondrej Duda - przypomniał trener.

Jak dodał, z zespołem normalnie trenuje już Kasper Hamalainen.

Wszystkie mecze 30. kolejki ekstraklasy rozpoczną się w sobotę o godz. 18.

Reklama