Korona znacznie dłużej utrzymywała się przy piłce i tworzyła groźne sytuacje. Już w 8. minucie po rzucie rożnym minimalnie nad poprzeczką przemknęła piłka po główce Radka Dejmka. W 20. min tuż przed polem karnym Kamil Sylwestrzak wyłuskał piłkę spod nóg Kohei Kato i zagrał do Łukasza Sekulskiego. Po jego strzale futbolówka otarła się o nogę Jozefa Piacka i wyszła poza boisko.

Reklama

„Złocisto-krwiści” udokumentowali przewagę bramką na dwie minuty przed końcem pierwszej części. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego defensywa bielszczan stała jak zaczarowana, a kielczanie ostrzeliwali bramkę, w której dwoił się i troił Emilijus Zubas. Skapitulował dopiero po trzecim strzale. Zdobywcą gola został Łukasz Sekulski.

W drugiej połowie „Górale” przyspieszyli, ale dopiero w 54. min oddali pierwszy celny strzał. Sześć minut później zakotłowało się pod bramką Korony, ale strzał Kato zablokował bezbłędny w defensywie Elhadji Pape Diaw.

Korona w 66. min mogła podwyższyć. Po szybko wykonanym rzucie wolnym Bartłomiej Pawłowski popędził w stronę pola karnego i zagrał prostopadle do Sierhija Pyłypczuka, który z pierwszej piłki minimalnie chybił.

Podbeskidzie kończyło mecz w osłabieniu. W 82. min Wierietiło po faulu na Nabilu Aankourze zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Trzy minuty później Korona miała doskonałą okazję do zdobycia gola. W sytuacji trzech na jednego Vladislavs Gabovs zamiast do pustej bramki trafił w słupek.

Reklama

W ostatniej akcji meczu Podbeskidzie wyszarpało remis. Po podaniu Zubasa przez całe boisko Jozef Piacek zagrał głową do Pawła Baranowskiego. Piłka po jego uderzeniu i odbiciu od nogi jednego z obrońców wpadła do siatki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce 1:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Łukasz Sekulski (43), 1:1 Paweł Baranowski (90+4).
Żółta kartka – Podbeskidzie Bielsko-Biała: Jakub Kowalski, Oleg Wierietiło. Korona Kielce: Kamil Sylwestrzak.
Czerwona kartka za drugą żółtą – Podbeskidzie Bielsko-Biała: Oleg Wierietiło (82)
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Widzów 5 888.
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Emilijus Zubas – Oleg Wieretiło, Jozef Piacek, Paweł Baranowski, Adam Mójta – Kohei Kato, Anton Sloboda (73. Dariusz Kołodziej) - Jakub Kowalski, Mateusz Możdżeń, Paweł Tarnowski (46. Samuel Stefanik) - Robert Demjan.
Korona Kielce: Dariusz Trela - Bartosz Rymaniak, Elhadji Pape Diaw, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Serhij Pyłypczuk, Rafał Grzelak, Vlastimir Jovanovic, Aleksandrs Fertovs (64. Nabil Aankour), Bartłomiej Pawłowski (79. Łukasz Sierpina) - Łukasz Sekulski (56. Vladislavs Gabovs).