29-letni pomocnik kilka dni temu rozwiązał kontrakt z grecką drużyną AS Verią, z którą zajął 13. miejsce. Piłkarz po powrocie z Grecji pojawił się w Poznaniu, gdzie we wtorek przeszedł testy medyczne.

Reklama

- Myślę, że mam za sobą dobry sezon w Verii. Zdecydowałem się na Lecha, bo to jeden z największych klubów w Polsce, który po gorszym sezonie chce się odbudować. Wiem, że stać go na to i dlatego chciałem uczestniczyć w tym projekcie. W Grecji były duże plany, ale niewiele z nich wyszło i skończyliśmy na trzynastym miejscu, ostatnim, które gwarantowało utrzymanie. Wiem, że mogę jeszcze grać na wysokim poziomie i wierzę, że tak będzie w Lechu - powiedział piłkarz po podpisaniu kontraktu cytowany przez oficjalną stronę klubową.

Majewski jest wychowankiem Znicza Pruszków. Grał w Groclinie Dyskobolii Grodzisk Wlkp., Polonii Warszawa, angielskich klubach Nottingham Forest oraz Huddersfield Town i AS Verii. Ma na koncie dziewięć występów w reprezentacji narodowej. Po raz ostatni zagrał w niej w marcu 2013 roku w Warszawie przeciwko Ukrainie (1:3) w meczu eliminacji do mistrzostw świata.

To trzeci nowy zawodnik pozyskany przez "Kolejorza" na kolejny sezon. Wcześniej kontrakty z poznańskim klubem podpisali słowacki bramkarz Matus Putnocky oraz duński obrońca Lasse Nielsen. Wszyscy piłkarze dołączyli do zespołu na zasadzie wolnego transferu.

Z Lechem definitywnie żegnają się Marcin Kamiński, Węgier Gergo Lovrencsics, Hiszpan Sisi oraz Czarnogórzec Vladimir Volkov, którzy szukają nowych klubów. Z kolei Krzysztof Kotorowski postanowił zakończył karierę.

Lechici przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 13 czerwca.