Praktycznie już po pierwszej składnej akcji gospodarze objęli prowadzenie. Piłkę w polu karnym Arki wywalczył Litwin Fiodor Cernych, najszybciej przy niej był Estończyk Konstantin Vassiljev i strzałem z powietrza trafił do siatki. Jak się potem okazało, obaj byli wyróżniającymi się zawodnikami meczu.

Szybko zdobyty gol "ustawił" grę: Jagiellonia nieco cofnęła się, pozwalając gościom na ataki i licząc na kontry po przejęciu piłki. Gdynianie mieli teoretycznie przewagę, nawet po kilka rzutów rożnych z rzędu, ale dobrych sytuacji nie stwarzali. W 21. minucie Marcus Vinicius próbował zaskoczyć Jagiellonię strzałem z boku pola karnego, jednak w bramce dobrze zachował się Marian Kelemen.

W 40. minucie dośrodkowanie Vassijleva trafiło na głowę Karola Mackiewicza, a ten minimalnie przestrzelił. Za to tuż przed przerwą nie pomylił się Cernych. Piłkę w polu karnym gości wywalczył w powietrzu Taras Romanczuk, a Litwin strzałem z kilku metrów między obrońcami Arki podwyższył wynik.

W drugiej połowie Litwin grał jeszcze lepiej. W 51. minucie wykorzystał nieporozumienie bramkarza Konrada Jałochy i stopera Dawida Sołdeckiego, którzy zderzyli się ze sobą, po czym z trudnej pozycji trafił do bramki. Kilka minut później wywalczył rzut karny dla Jagiellonii. Po prawej stronie boiska w biegowym pojedynku był szybszy od Sołdeckiego, który sfaulował go w polu karnym. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Vassiljev.

Goście ambitnie walczyli przynajmniej o honorową bramkę, co udało się w 72. minucie. Po rzucie rożnym Sołdecki strzałem głową pokonał Kelemena. W końcówce meczu słowacki bramkarz dwukrotnie obronił uderzenia Mateusza Szwocha i gospodarze mogli cieszyć się z trzeciego z rzędu zwycięstwa i awansu na pierwsze miejsce w tabeli.

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Konstantin Vassiljev (4), 2:0 Fiodor Cernych (44), 3:0 Fiodor Cernych (51), Konstantin Vassiljev (59-karny), 4:1 Dawid Sołdecki (72-głową).
Żółta kartka: Jagiellonia - Konstantin Vassiljev. Arka - Tadeusz Socha, Adam Marciniak.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 16 471.
Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Marek Wasiluk, Tomelin Gutieri, Piotr Tomasik (68. Jonatan Straus) - Rafał Grzyb, Taras Romanczuk, Przemysław Frankowski, Konstantin Vassiljev (90+1. Maciej Górski), Karol Mackiewicz (69. Karol Świderski) - Fiodor Cernych.
Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Dawid Sołdecki, Marcin Warcholak - Yannick Kakoko (46. Adam Marciniak), Antoni Łukasiewicz, Marcus Vinicius (76. Rashid Yussuff), Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok - Dariusz Zjawiński (61. Rafał Siemaszko).