Zajmujący przed tą kolejką spotkań ostatnie miejsce w tabeli zespół z Kielc objął prowadzenie w 22. minucie. Hiszpan Miguel Palanca dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a celnie uderzył piłkę głową Czech Radek Dejmek.

Na przerwę drużyny schodziły jednak przy wyniku 1:1. Cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony bramkarza Korony Zbigniewa Małkowskiego – także głową - pokonał Bośniak Vlastimir Jovanovic, który do Niecieczy przeniósł się latem po sześciu latach spędzonych w... Kielcach.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy za faul z tyłu Słowaka Dalibora Plevy na Ukraińcu Serhiju Pyłypczuku sędzia zarządził. Jednak Palanca uderzył z 11 metrów tak, że Krzysztof Pilarz zdołał odbić piłkę.

Goście zrehabilitowali się później zdobywając jeszcze dwie bramki – obie także padły po uderzeniach głową Pyłypczuka i Marokańczyka Nabila Aankoura.

Grali już wtedy w przewadze jednego zawodnika. W 55. min. w okolicach środka boiska ponownie Pleva sfaulował Pyłypczuka. Tym razem uczynił to na tyle brutalnie, że musiał opuścić plac gry.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Radek Dejmek (22-głową), 1:1 Vlastimir Jovanovic (41-głową), 1:2 Serhij Pyłypczuk (68-głową), 1:3 Nabil Aankour (75-głową)
Żółta kartka - Korona Kielce: Serhij Pyłypczuk, Vladislavs Gabovs. Czerwona kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dalibor Pleva (55-faul)
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Widzów 3 972
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Dalibor Pleva, Pavol Stano, Artem Putiwcew, Sitya Guilherme - David Guba (68. Vladislavs Gutkovskis), Vlastimir Jovanovic, Samuel Stefanik (60. Patryk Fryc), Mateusz Kupczak, Patrik Misak (71. Martin Juhar) - Roman Gergel
Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Vladislavs Gabovs, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Rafał Grzelak - Miguel Palanca, Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour, Vanja Markovic, Serhij Pyłypczuk (89. Tomasz Zając) - Michał Przybyła (90+1. Michał Mokrzycki).