Lechia będzie miała w tym sezonie trzeciego trenera. Owen przejął bowiem zespół 27 września 2017 roku po Piotrze Nowaku i prowadził go w 16 ligowych spotkaniach. Jego bilans to cztery zwycięstwa oraz po sześć remisów i porażek, bramki 20:27. W pięciu tegorocznych meczach – a trzy z nich rozegrali na własnym stadionie, gdańszczanie zdobyli tylko trzy punkty. W sumie nie zdołali odnieść wygranej w ośmiu kolejnych ligowych potyczkach.

Reklama

W przypadku Owena historia zatoczyła koło. Walijczyk zadebiutował w roli trenera biało-zielonych 30 września w wygranym u siebie 1:0 meczu z KGHM Zagłębiem i także po spotkaniu z zespołem z Lubina pożegnał się z posadą. Po słabej grze Lechia zremisowała w piątek z "Miedziowymi" 0:0.

Ze sztabu szkoleniowego gdańskiej drużyny odeszli także drugi trener Szkot Lee McCulloch, analityk Matt Newton oraz szkoleniowiec bramkarzy Andrzej Woźniak. Nowym trenerem biało-zielonych ma zostać Piotr Stokowiec, który pracował ostatnio w KGHM Zagłębiu Lubin – ekipę z Dolnego Śląska prowadził od 12 maja 2014 roku do 27 listopada 2017 roku, kiedy zastąpił go były reprezentant Polski Mariusz Lewandowski. Wcześniej niespełna 46-letni szkoleniowiec trenował w ekstraklasie Jagiellonię Białystok i Polonię Warszawa.

Jak oświadczył klub z Gdańska, informacja o obsadzie stanowiska trenera, a także jego współpracowników, zostanie podana w poniedziałek podczas konferencji prasowej.