Początek spotkania należał do gości. W siódmej minucie Zlatko Janic popisał się zaskakującym strzałem z około 20 metrów. Efektownie obronił jednak Arkadiusz Malarz. Chwilę później dobrą sytuację zmarnował Nika Kaczarawa. Gruzin znalazłby się sam przed bramkarzem Legii, gdyby dobrze przyjął piłkę, ale ta mu odskoczyła.

W 16. minucie to jednak gospodarze powinni objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym Korony, do piłki dopadł Inaki Astiz, ale trafił w poprzeczkę. W 34. minucie Sebastian Szymański był bliski pokonania Zlatana Alomerovica. Jednak piłka po strzale z rzutu wolnego 18-letniego pomocnika minęła bramkę.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Szymański przeprowadził dwójkową akcję z mało widocznym dotychczas Jarosławem Niezgodą. W 40. minucie wymienili między sobą piłkę i Niezgoda trafił do bramki z kilku metrów. Dopiero po dłuższej chwili gol został anulowany, z powodu pozycji spalonej Szymańskiego.

Ten jednak nie pozostawił złudzeń trzy minuty po zmianie stron. Tym razem popisał się precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego. Alomerovic mimo próby interwencji był bezradny. Niezgoda natomiast trafił do bramki osiem minut później, kiedy wykorzystał błąd bramkarza gości.

Defensywa mistrzów Polski popełniała jednak sporo błędów. Ponownie nie potrafił ich wykorzystać Kaczarawa, który miał problemy z przyjęciem piłki lub za daleko ją sobie wypuszczał. Świetnymi interwencjami popisywał się natomiast Malarz.

W 75. minucie w dobrej sytuacji znalazł się wypożyczony do Legii Cafu, który kilkanaście minut wcześniej wszedł na boisko za Cristiana Pasquato. Portugalczyk długo zwlekał z oddaniem strzału, aż w końcu Ken Kallaste powalił rywala we własnym polu karnym.

Sędzia Piotr Lasyk od razu podyktował rzut karny, ale po chwili podbiegł do monitora i obejrzał powtórkę. Utrzymał swoją decyzję, a Kallaste ukarał czerwoną kartkę. Rzut karny pewnie na gola zamienił Miroslav Radovic.

Rozprężenie gospodarzy w końcówce wykorzystał Goran Cvijanovic, który strzelił honorową bramkę dla Korony.

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Sebastian Szymański (47), 2:0 Jarosław Niezgoda (56), 3:0 Miroslav Radovic (79-karny), 3:1 Goran Cvijanovic (89)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Inaki Astiz. Korona Kielce: Oliver Petrak, Bartosz Rymaniak. Czerwona kartka - Korona Kielce: Ken Kallaste (78-faul)
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 16 865
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Marko Vesovic, Inaki Astiz, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Sebastian Szymański, William Remy, Chris Philipps, Cristian Pasquato (61. Cafu), Kasper Hamalainen (69. Miroslav Radovic) - Jarosław Niezgoda (80. Michał Kucharczyk)
Korona Kielce: Zlatan Alomerovic - Łukasz Kosakiewicz, Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacevic, Ken Kallaste - Michael Gardawski, Oliver Petrak (60. Goran Cvijanovic), Mateusz Możdżeń (63. Marcin Cebula), Zlatko Janjic, Elia Soriano (59. Jacek Kiełb) - Nika Kaczarawa.