Van Dael miał być jedynie trenerem tymczasowym i prowadzić Zagłębie do końca rundy jesiennej. Włodarze klubu z Dolnego Śląska zmienili jednak zdanie i w piątek poinformowali, że Holender będzie pracować z pierwszą drużyną przynajmniej do końca sezonu 2018/19.

Reklama

„Współpraca z zawodnikami i pracownikami jest bardzo dobra i to przekonało mnie do kontynuacji mojej pracy na tym stanowisku. Jestem zadowolony z takiego obrotu spraw” – skomentował na łamach oficjalnej strony klubu van Dael.

Holender zaczął pracę w Lubinie latem w Akademii Piłkarskiej, ale po zwolnieniu Lewandowskiego przejął pierwszy zespół. Początki miał bardzo trudne, bo w trzech pierwszych meczach doznał trzech porażek. W kolejnych trzech było jednak już zdecydowanie lepiej, bo Zagłębie zdobyło siedem punktów, wygrywając m.in. na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 4:0.

Reklama

Aktualnie „Miedziowi” zajmują w ligowej tabeli 10. miejsce i do ósmej Wisły Kraków tracą pięć punktów. W sobotę w ostatnim meczu w tym roku Zagłębie zmierzy się na własnym stadionie z Cracovią (godz. 18).