Obie drużyny przegrały swoje ostatnie ligowe mecze i w Gdyni chciały powetować sobie te niepowodzenia. Okazji do strzelenia gola w tej prowadzonej w niezłym tempie i emocjonującej konfrontacji nie brakowało, ale dobrze dysponowani bramkarze, a udanymi interwencjami popisywał się zwłaszcza golkiper gospodarzy Pavels Steinbors, zdołali zachować czyste konto.

Zawodnicy Arki mogli mówić o sporym szczęściu, że na przerwę zeszli przy stanie 0:0. Goście powinni objąć prowadzenie już w 5. minucie, ale po znakomitym podaniu Darko Jevtica Karol Jóźwiak przegrał pojedynek sam na sam ze Steinborsem. Z kolei cztery minuty później Pedro Tiba trafił z dystansu w słupek.

W 21. minucie Tiba ponownie próbował zaskoczyć Steinborsa uderzeniem z dalszej odległości. Tym razem Łotysz obronił ten strzał, a dobitka Jevtica poszybowała nad bramką. W 28. minucie bliski powodzenia był Maciej Makuszewski, który po centrze Roberta Gumnego główkował obok słupka.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando poznaniaków, tymczasem po wznowieniu gry niewiele brakowało, aby na prowadzenie wyszli gospodarze. Po niefrasobliwe rozegranej przez przyjezdnych akcji na własnej połowie tuż nad poprzeczką uderzył Fabian Serrarens. Za chwilę groźnie z dystansu przymierzył Michał Nalepa, ale Mickey van der Hart nie dał się zaskoczyć.

W 62. minucie Serrarens strzelił z bliska obok słupka, natomiast piłkarze Lecha zrewanżowali się uderzeniami Jevtica, Makuszewskiego oraz rezerwowego Tymoteusza Puchacza. Z kolei w 81. minucie po rzucie wolnym Jevtica Steinbors końcami palców skierował piłkę na słupek. W końcówce poznaniacy mieli przewagę, ale ich akcjom brakowało zdecydowania i wykończenia.

Także w doliczonym czasie obie drużyny zmarnowały znakomite sytuacje. W 93. minucie silny strzał Pawła Tomczyka Steinbors w kapitalnym stylu wybił na róg, a za chwilę po za krótkim zagraniu Wołodymyra Kostewycza Kamil Antonik znalazł się sam przed van der Hartem, ale kiedy mijał golkipera Kolejorza potknął się i nadbiegający Dorbe Crnomarkovic zażegnał niebezpieczeństwo.

W przerwie zaprezentowano „11” 90-lecia gdyńskiego klubu, którą wybrali kibice. Oto skład historycznego zespołu: Steinbors – Jacek Pietrzykowski, Zbigniew Bieliński, Krzysztof Sobieraj, Czesław Boguszewicz – Marcus Vinicius, Dariusz Ulanowski, Janusz Kupcewicz, Luka Zarandia – Tomasz Korynt, Grzegorz Niciński. Piłkarzem 90-lecia został Kupcewicz.

Z zawodników obecnie występujących w Arce znaleźli się Steinbors i Marcus, który jest kontuzjowany.

Arka Gdynia - Lech Poznań 0:0
Żółta kartka - Arka Gdynia: Marcin Budziński, Christian Maghoma, Adam Danch, Michał Nalepa. Lech Poznań: Kamil Jóźwiak
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 10 098
Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Michael Olczyk, Adam Danch, Christian Maghoma, Frederik Helstrup - Mateusz Młyński (62. Kamil Antonik), Adam Deja, Marcin Budziński, Michał Nalepa, Maciej Jankowski (90. Adam Marciniak) - Fabian Serrarens (90+5. Dawit Szirtładze)
Lech Poznań: Mickey van der Hart - Robert Gumny, Dorde Crnomarkovic, Lubomir Satka, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski (64. Tymoteusz Puchacz), Karlo Muhar (88. Timur Żamaletdinow), Pedro Tiba, Darko Jevtic, Kamil Jóźwiak - Christian Gytkjaer (77. Paweł Tomczyk).