58-letni Zieliński przejął Arkę po Zbigniewie Smółce 12 kwietnia i zdołał utrzymać drużynę w ekstraklasie. Początek tego sezonu był jednak w wykonaniu gdyńskiego zespołu bardzo słaby.

Reklama

W 11 ligowych meczach żółto-niebiescy zgromadzili dziewięć punktów, na co złożyły się dwa zwycięstwa, trzy remisy oraz sześć porażek, przy bilansie bramkowym 8-18. W ostatnim spotkaniu arkowcy, którzy zajmują w tabeli 14. pozycję i mają dwa „oczka” przewagi nad ostatnim ŁKS Łódź, przegrali 1:4 w Płocku z Wisłą.

Gdynianie odpadli również z rozgrywek Pucharu Polski – w 1/32 finału ulegli w Opolu ostatniej w pierwszej lidze Odrze 0:1.

Głównym kandydatem do objęcia Arki był Wojciech Stawowy. 53-letni szkoleniowiec, który prowadził już żółto-niebieskich od czerwca 2006 do kwietnia 2008 roku, a od października 2016 roku był dyrektorem sportowym akademii piłkarskiej Escola Varsovia, pojawił się w poniedziałek w Gdyni na rozmowach, ale te negocjacje zakończyły się fiaskiem. Tymczasowo obowiązki pierwszego szkoleniowca przejął we wtorek asystent Zielińskiego, niespełna 34-letni Daniel Myśliwiec.

W przerwie na reprezentację gdynianie mają w planie zgrupowanie. We wtorek po porannym treningu piłkarze wyjechali do Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo, gdzie przebywać będą do piątku. W niedzielę 20 października żółto-niebiescy podejmą w derbach Trójmiasta trzecią w tabeli Lechię Gdańsk.

Arka jest czwartym klubem ekstraklasy, w którym doszło w tym sezonie do zmiany szkoleniowca. Wcześniej roszada na tym stanowisku miała miejsce w Wiśle Płock, Koronie Kielce i KGHM Zagłębiu Lubin.