25-letni środkowy pomocnik związał się z Wisłą kontraktem ważnym przez 12 miesięcy, ale zawarto w nim opcję przedłużenia współpracy.

Reklama

Żukow, który trafił na Reymonta, na zasadzie wolnego transferu, posiada także paszport belgijski. Grał też w zespołach młodzieżowych tego kraju, ale ostatecznie zdecydował się reprezentować barwy Kazachstanu. Na swoim koncie ma 15 występów w drużynie narodowej.

Nowy piłkarz "Białej Gwiazdy" jest wychowankiem belgijskiego Beerschot. Był też zawodnikiem Standardu Liege, Rody Kerkarade, FC Astany i Uralu Jekaterynburg. Ostatnie trzy sezony spędził w Kajracie Ałmaty. W zakończonych niedawno mistrzostwach Kazachstanu przyczynił się do wywalczenia drugiego miejsca. Zagrał w 30 meczach, w których zdobył dwie bramki.

Wisła, która z dorobkiem jedenastu punktów, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, już zamierza zimą wzmocnić zespół, aby uniknąć degradacji. Niedawno zmieniono trenera – Macieja Stolarczyka zastąpił Artur Skowronek. Pod jego kierunkiem "Biała Gwiazda" przegrała jednak w minionej kolejce 1:2 ze Śląskiem Wrocław. W niedzielę krakowska drużyna zmierzy się na swoim stadionie z Lechią Gdańsk.