Aktualne Wisła prowadzi drugą emisję akcji poprzez platformę internetową prawdziwawisla.pl. Potrwa ona do 13 czerwca, a jej celem jest pozyskanie 4,3 mln zł. Do tej pory z tej formy pomocy klubowi skorzystało ponad siedem tysięcy osób, inwestując 2,26 mln zł. W lutym 2019 roku krakowski klub przeprowadził pierwszą emisję akcji, pozyskując w ten sposób 4 mln zł. w niespełna 24 godziny.

Reklama

Wisła chce docenić inwestorów i kibiców, którzy udzielili jej wsparcia w trudnym czasie.

"Pragniemy stworzyć instalację, dzięki której osoby zaangażowanie w akcję ratunkową klubu w ramach obu emisji zostaną w wyjątkowy sposób uhonorowane" – zapowiedział prezes Wisły Dawid Błaszczykowski, cytowany na internetowej stronie klubu.

Błaszczykowski wyjawił, że jednym z centralnych elementów planowanej instalacji będzie nowy pomnik Henryka Reymana, legendarnego piłkarza Wisły z lat międzywojennych.

Imię i nazwisko każdej osoby, która w obu emisjach zakupiła co najmniej 5 akcji znajdzie się na pamiątkowej tablicy. Inwestorzy, którzy wykupili powyżej 15 akcji zostaną uhonorowani poprzez wyrycie ich danych na cegłach wykorzystanych do budowy ściany lub - w zależności od ostatecznej wersji projektu - na obelisku.

Ekspozycja danych inwestorów będzie dotyczyła tylko tych osób, które wyrażą na to zgodę.

"Inspiracją były cegiełki poświęcone darczyńcom akcji odbudowy Wzgórza Wawelskiego widoczne tamże na drodze do Bramy Herbowej. Ostateczny kształt instalacji zostanie jeszcze poddany dyskusji i będzie oczywiście wymagał uzyskania zgody władz Krakowa, na którą bardzo liczymy" - wyjaśnił Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzorczej Wisły.