Pierwsza część kolejnego sezonu potrwa od 23 lipca do 18 grudnia, kiedy zakończy się 19. kolejka.

Reklama

Wiosenna część zmagań w ekstraklasie rozpocznie się 4 lutego 2022 roku, a zakończy w przedostatni weekend maja (21-22.05). Wszystkie 34 kolejki zaplanowano w dni weekendowe, ale pojedyncze terminy w środku tygodnia zostały wyznaczone jako rezerwowe. Finał Pucharu Polski odbędzie się w poniedziałek 2 maja.

Sezon 2021/2022 będzie pierwszym od 1998 roku z 18 drużynami. Z ligi spadną trzy zespoły, a trzy najwyżej sklasyfikowane uzyskają szansę walki o europejskie puchary.

Co ze zmianami?

Kwestią, która może jeszcze zostać zmieniona w regulaminie, jest liczba zmian zawodników w meczu.

(...) Mając na uwadze obowiązujące stanowisko Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB), w regulaminie rozgrywek znalazł się zapis zgodny z obowiązującymi przepisami gry w piłkę nożną. Nie przewidują one możliwości przeprowadzania pięciu zmian w rozgrywkach, które kończą się po 31 grudnia 2021 i oznacza to powrót do wcześniejszych rozwiązań z trzema zmianami. Wiemy jednak, że IFAB rozważa przedłużenie obowiązywania tego przepisu na kolejny sezon. Jeżeli pojawi się możliwość dokonywania pięciu zmian w sezonie 2021/2022, to taki zapis powinien się znaleźć automatycznie w regulaminach – przyznał dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A. Marcin Stefański.

Legia mistrzem Polski

Mistrzostwo Polski zapewniła już sobie Legia Warszawa. To efekt bezbramkowego remisu w czwartkowym meczu Jagiellonii Białystok z Rakowem Częstochowa. Stołeczny zespół ma w dorobku rekordowe 15 tytułów.

Reklama

Mecze z kibicami

Od 15 maja kibice będą mogli wrócić na obiekty sportowe na świeżym powietrzu, na razie przy wypełnieniu trybun maksymalnie w 25 procentach. To ważna informacja przede wszystkim dla sympatyków piłki nożnej oraz żużla.

Rozgrywki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy kończą się 16 maja, co oznacza, że kibice będą mogli zobaczyć - przy 25-procentowym zapełnieniu trybun - spotkania 30. kolejki.

W ostatnich miesiącach, z powodu pandemii koronawirusa, stadiony pozostawały puste.

W niedzielę w Lublinie zostanie rozegrany finał Pucharu Polski, w którym Raków Częstochowa zagra z pierwszoligową Arką Gdynia.