Przed tym spotkaniem nastroje w obu ekipach były odmienne. Zabrzanie tydzień wcześniej pokonali na wyjeździe mistrza Polski Legię Warszawa 3:1, notując czwartą wygraną w sezonie. „Biała Gwiazda” na własnym stadionie uległa Wiśle Płock 0:3 i w piątek walczyła o pierwsze zwycięstwo.

Ponad 12 tysięcy kibiców – komplet w obecnej sytuacji sanitarnej – nie miało powodów, by żałować zakupu biletu, mimo braku goli. Od początku dużo się na boisku działo. Nie było mowy o jakimś „murowaniu”, obie drużyny grały o komplet punktów.

Świetną okazję do wyprowadzenia zabrzan na prowadzenie miał już w 4. minucie Jesus Jimenez. Jego uderzenie z niewielkiej odległości zdołał obronić Mateusz Lis. Później dużo bliżej zdobycia gola byli krakowianie. Mieli pecha, bo po uderzeniu Yaw Yeboah piłka odbiła się od słupka, a Stefan Savic trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie nadal oba zespoły grały ofensywnie, ale nieskutecznie. Krakowianie powinni objąć prowadzenie w 58. minucie, kiedy szybką kontrę Jeana Carlosa zwieńczył zawstydzająco niecelnym strzałem Savic.

Po drugiej stronie boiska bramkarza Wisły nie potrafili zmusić do kapitulacji Jimenez i Daniel Ściślak. Obaj „główkowali” z kilku metrów wprost w ręce Mateusza Lisa.

W efekcie krakowianie zdobyli trzeci punkt w sezonie, Górnik po raz pierwszy musiał się zadowolić remisem. Kibice zabrzan tym razem nie fetowali wygranej, tylko dziękowali swoim zawodnikom za walkę.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:0
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Alasana Manneh, Erik Janza. Wisła Kraków: Michal Frydrych, Adi Mehremic, Łukasz Burliga
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 12 492
Górnik Zabrze: Martin Chudy - Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz - Giannis Massouras (90+2. Adam Ryczkowski), Alasana Manneh (81. Filip Bainovic), Bartosz Nowak (81. Krzysztof Kubica), Roman Prochazka (59. Daniel Ściślak), Erik Janza - Alex Sobczyk (59. Piotr Krawczyk), Jesus Jimenez
Wisła Kraków: Mateusz Lis - Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Adi Mehremic (87. Lukas Klemenz), Dawid Abramowicz - Yaw Yeboah (76. Rafał Boguski), Nikola Kuveljic, Georgij Żukow (46. Vullnet Basha), Patryk Plewka, Stefan Savic (87. Maciej Sadlok) - Jean Carlos Silva (70. Fatos Beciraj)

Wyniki meczów 5. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
Wisła Płock - Warta Poznań 1:3 (0:1)
Pozostałe mecze kolejki
2020-09-26:
Cracovia Kraków - Raków Częstochowa (15.00)
Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała (17.30)
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin (20.00)
2020-09-28:
PGE FKS Stal Mielec - Piast Gliwice (18.00)
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław, przełożony
Lech Poznań - Pogoń Szczecin, przełożony

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Piast Gliwice 4 0 1 3 0-4 1 -4
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze