Bohaterem Legii był Tomas Pekhart. Czech zdobył obie bramki i z dorobkiem sześciu przewodzi klasyfikacji strzelców. W ekstraklasie Pekhart odpowiada za niemal wszystkie gole Legii, która łącznie zdobyła ich siedem.

31-letni napastnik wynik otworzył po 30 minutach gry. Stojąc na linii pola karnego plecami do bramki otrzymał podanie od Pawła Wszołka, odwrócił się i płaskim, precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Dominika Hładuna.

Zagłębie wyrównało w 38. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Filip Starzyński. Chwilę wcześniej Bartosz Slisz, który do stolicy trafił z Lubina, sfaulował Serba Dejana Drazica.

O ile pierwsza część spotkania była wyrównana, to po przerwie gospodarze wyraźnie przeważali. Efektem był jednak tylko jeden gol. W 53. minucie Brazylijczyk Luquinhas idealnie dośrodkował do Pekharta, a ten głową trafił do siatki.

W tabeli Zagłębie nadal jest trzecie, a Legia awansowała na siódme miejsce. Do prowadzącego Rakowa Częstochowa traci siedem punktów, ale ma dwa mecze zaległe.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Tomas Pekhart (30), 1:1 Filip Starzyński (38-karny), 2:1 Tomas Pekhart (53-głową)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk. Zagłębie Lubin: Dejan Drazic
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Mecz bez udziału publiczności
Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Paweł Wszołek, Walerian Gwilia (83. Domagoj Antolic), Bartosz Slisz, Michał Karbownik (85. Joel Valencia), Luquinhas - Tomas Pekhart
KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simic, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Łukasz Poręba (75. Mateusz Bartolewski), Jewgienij Baszkirow, Dejan Drazic (78. Jakub Żubrowski), Filip Starzyński, Patryk Szysz - Samuel Mraz (75. Rok Sirk)

Wyniki meczów 7. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2020-10-17:
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1 (1:0)
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:3 (1:2)
Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
2020-10-18:
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
PGE FKS Stal Mielec - Wisła Kraków 0:6 (0:3)
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
Pozostałe mecze kolejki
2020-10-19:
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin (20.30)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Piast Gliwice 7 0 1 6 3-12 1 -9
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze