Gdy zespoły grały w pełnych składach, to mielczanie mieli jedną dogodną okazję do zdobycia gola. W 9. min groźnie główkował Mateusz Matras, ale Daniel Bielica zdołał odbić piłkę.

Reklama

W 34. min Mateusz Spychała sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Grzegorza Tomasiewicza, za co gracz Warty otrzymał czerwoną kartkę.

Pod koniec pierwszej połowy zespół z Wielkopolski grał przez kilka minut tylko w dziewięciu. Z powodu kontuzji z murawy zszedł Gracjan Jaroch, a jego zmiennik wbiegł na nią dopiero po przerwie.

W drugiej połowie nie było widać, że Stal gra z przewagą jednego zawodnika. Miejscowi nie mieli pomysłu, jak wykorzystać ten atut.

Warta w 58. min była bardzo bliska objęcia prowadzenia, ale po uderzeniu Łukasza Trałki piłka odbiła się od poprzeczki. Uratowała ona także drużynę z Poznania od utraty gola - w 76. min trafił w nią Jakub Wróbel.

W 88. min Jan Grzesik świetnie podał do Mateusza Kuzimskiego, który ruszył sam w kierunku bramki gospodarzy, wbiegł z piłką w pole karne, zachował spokój choć był atakowany przez Kamila Kościelnego oraz Matrasa i pewnym uderzeniem pokonał Rafała Strączka.

W czwartek okazało się, że w zespole mieleckim odnotowano sześć przypadków zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Jednak władze Stali nie chciały przekładać sobotniego meczu.

PGE FKS Stal Mielec - Warta Poznań 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Mateusz Kuzimski (88)
Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Matras, Szymon Stasik. Warta Poznań: Mateusz Czyżycki. Czerwona kartka - Warta Poznań: Mateusz Spychała (34-faul)
Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)
Mecz bez udziału publiczności
PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Szymon Stasik, Kamil Kościelny, Bożidar Czorbadżijski (58. Paweł Tomczyk), Krystian Getinger - Mateusz Mak, Maciej Domański (65. Robert Dadok), Grzegorz Tomasiewicz (81. Damian Pawłowski), Mateusz Matras, Petteri Forsell - Jakub Wróbel (81. Łukasz Zjawiński)
Warta Poznań: Daniel Bielica - Jakub Kuzdra, Mateusz Spychała, Robert Ivanov, Bartosz Kieliba - Łukasz Trałka, Michał Jakóbowski, Mateusz Kupczak, Mario Rodriguez (34. Gracjan Jaroch, 46. Jan Grzesik) - Mateusz Kuzimski, Mateusz Czyżycki (39. Jakub Kiełb)