Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał, że w sobotę kibice stołecznego klubu zaatakowali rodzinę fanów Warty Poznań. Napadnięci to 13-latek, jego 48-letni ojciec i 71-letni dziadek - wymienił Borowiak.

Reklama

Jak wyjaśnił, napadnięci kibice Warty jechali autem z Poznania na mecz w Grodzisku Wielkopolskim, gdy w okolicach Strykowa zepsuł się im samochód. Stanęli na poboczu, a w pewnym momencie zatrzymał się koło nich samochód z pięcioma kibicami z Warszawy, którzy całą trójkę dotkliwie pobili i ukradli 13-latkowi koszulkę Warty Poznań – opisał Borowiak.

Reklama

Zaznaczył, że policjanci zidentyfikowali sprawców napadu i zatrzymali ich w Grodzisku Wielkopolskim. Finalnie dwóch z nich zostało zwolnionych, bo nie brali czynnego udziału w napaści.

Zarzuty rozboju

Trzem pozostałym mieszkańcom Warszawy i okolicznych miejscowości, w wieku od 21 do 31 lat, przedstawiono zarzuty rozboju. Jak zaznaczył Borowiak, jeden z podejrzanych był w przeszłości karany, a wszyscy są powiązani ze środowiskiem kibiców Legii Warszawa.

Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi do 12 lat więzienia.