Pierwsza bramka padła po niespełna półgodzinie gry. W pole karne Legii wpadł Sebastian Musiolik, a bramkarz gospodarzy Cezary Miszta sfaulował go. Chwilę później rzut karny wykorzystał Ivi Lopez.

Strata bramki nie załamała podopiecznych trenera Czesława Michniewicza. "Wojskowi" na odrobienie straty potrzebowali zaledwie czterech minut. Udało im się to za sprawą Mahira Emrelego, który mimo bliskiej obecności obrońcy trafił mocnym strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta.

Legia przespała początek drugiej połowy i Raków zdobył bramki w 53. i 56. minucie. Najpierw świetnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zachował się Fran Tudor, który doskonale zamknął akcję i z bliska skierował piłkę do siatki.

Następnie w głównej roli znów wystąpił Lopez. Tym razem popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

Legia ponownie rzuciła się do ataku, ale zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 70. minucie z krawędzi pola karnego celnym płaskim strzałem popisał się Ihor Charatin.

Mistrzowie Polski mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, ale wynik nie uległ już zmianie.

Po siedmiu meczach obecnego sezonu Legia ma na koncie cztery porażki, czyli tyle, ile w całych poprzednich rozgrywkach. W tabeli Raków jest piąty, a warszawska ekipa 14. Obie drużyny mają do rozegrania dwa mecze zaległe.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Ivi Lopez (29-karny), 1:1 Mahir Emreli (33), 1:2 Fran Tudor (53), 1:3 Ivi Lopez (56), 2:3 Ihor Charatin (70)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Bartosz Slisz, Artur Jędrzejczyk, Maik Nawrocki, Andre Martins, Ihor Charatin. Raków Częstochowa: Vladislavs Gutkovskis, Giannis Papanikolaou
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Legia Warszawa: Cezary Miszta - Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki, Filip Mladenovic - Bartosz Slisz (64. Tomas Pekhart), Andre Martins (58. Ihor Charatin), Josue, Lirim Kastrati (71. Rafael Lopes), Kacper Skibicki (58. Ernest Muci) - Mahir Emreli
Raków Częstochowa: Kacper Trelowski - Andrzej Niewulis, Tomas Petrasek, Fran Tudor (79. Zarko Udovicic) - Giannis Papanikolaou, Marko Poletanovic (54. Igor Sapała), Walerian Gwilia, Ivi Lopez (79. Daniel Szelągowski), Mateusz Wdowiak - Vladislavs Gutkovskis (71. Fabio Sturgeon), Sebastian Musiolik (79. Alexandre Guedes).

Wyniki meczów 9. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2021-09-24:
Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:0 (0:0)
2021-09-25:
Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
PGE FKS Stal Mielec - Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki
2021-09-26:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze (12.30)
Śląsk Wrocław - Wisła Płock (15.00)
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin (17.30)
2021-09-27:
Piast Gliwice - Cracovia Kraków (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 7 0 3 4 6-11 3 -5

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze