W pierwszej połowie Radomiak nie przypominał drużyny, która trzy dni wcześniej pokonała lidera tabeli Lecha Poznań. "Zieloni" grali ospale, nieskutecznie, zbyt często ich poczynaniami rządził przypadek, ale też długo nic nie wskazywało, że na przerwę będzie schodzić przegrywając.

W 25. minucie prowadzenie dla gliwiczan uzyskał Michał Chrapek, który wykorzystał dośrodkowanie i z bliska wpakował piłkę do siatki. Radomiak ruszył do ataku, ale nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy Piasta. W 40. minucie przypomniał o sobie Leandro, zdobywając wyrównującego gola. Jednak niespełna dwie minuty później Patryk Sokołowski strzelił drugą bramkę dla gości.

Druga połowa należała do Radomiaka. Gospodarza osiągnęli przewagę. Częściej atakowali, wypracowali kilka sytuacji bramkowych. Aktywny w tym meczu Leandro popisał się indywidualną akcją, po której zdobył wyrównującą bramkę. W końcówce radomianie przycisnęli, ale klarownych sytuacji już nie mieli.

Skończyło się 2:2, czym beniaminek przedłużył do 10 serię meczów bez porażki; ostatniej doznał 25 września w Mielcu ze Stalą (0:1). Później najpierw trzykrotnie zremisował, następnie wygrał sześć kolejnych spotkań i teraz ponownie podzielił się punktami.

Zaległy mecz 17. kolejki: Radomiak Radom - Piast Gliwice 2:2 (1:2).
Bramki: 0:1 Michał Chrapek (25.), 1:1 Leandro (38.), 1:2 Patryk Sokołowski (40.), 2:2 Leandro (50.).
Żółte kartki: Radomiak Radom - Damian Jakubik; Piast Gliwice - Kristopher Vida, Damian Kądzior.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
Mecz bez udziału publiczności.
Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro, Michał Kaput, Filipe Nascimento (46. Thabo Cele), Luis Machado (46. Mario Rondon) - Karol Angielski (90. Dominik Sokół), Maurides (73. Meik Karwot).
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Alexandros Katranis (71. Jakub Holubek) - Damian Kądzior (89. Michael Ameyaw), Michał Chrapek (84. Tom Hateley), Patryk Sokołowski, Patryk Lipski - Kristopher Vida (72. Arkadiusz Pyrka), Alberto Toril.

Wynik zaległego meczu 17. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Radomiak Radom - Piast Gliwice 2:2 (1:2)

18. Legia Warszawa 16 4 0 12 15-27 12 -12

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze.