Spotkanie rozegrano w ośrodku treningowym w Myślenicach. Mimo kilkustopniowego mrozu, murawa była dobrze przygotowana.

Wisła była zdecydowanie lepsza od dziesiątego zespołu słowackiej ekstraklasy. Pierwszego gola zdobył Dor Hugi, który wykorzystał świetne podanie od Jana Klimenta. Potem prowadzenie podwyższył Nikola Kuveljic, który zanim oddał precyzyjny strzał, popisał się udanym przechwytem. W końcówce wynik ustalił Michal Skvarka.

Reklama

Trener Adrian Gula wystawił dwie jedenastki na każdą z połów. Debiut zaliczył pozyskany w tym oknie transferowym duński lewy obrońca Sebastian Ring. Zagrał też wracający po trzech latach do Wisły napastnik Zdenek Ondrasek. Inny nowy nabytek "Białej Gwiazdy" Hiszpan Luis Fernandez ćwiczył indywidualnie.

Jak na pierwszy sparing intensywność gry była wysoka. Jestem zadowolony z kilku rzeczy. Mogliśmy przetestować dwa ustawiania – to nasze klasyczne 4-3-3, a także z 4-4-2 z Ondraskiem i Felico Brawn-Forbesem w ataku. Pokazali się też młodzi zawodnicy jak Piotr Żyłka-Koncewicz i Dorian Gądek - powiedział trener Gula, który wciąż liczy, że zespół zostanie jeszcze wzmocniony.

W sobotę wylot do Turcji

Wiślacy w sobotę odlecą na obóz do Turcji, gdzie będą przebywać do 27 stycznia. Tam rozegrają trzy sparingi. Zmianie uległ pierwszy rywal. 18 stycznia przeciwnikiem krakowskiego zespołu będzie, zamiast Honvedu Budapeszt, FC Zurich.

Wisła, która zajmuje obecnie 13. miejsce miejsce w tabeli ekstraklasy, w pierwszym ligowym meczu zmierzy 6 lutego z Rakowem Częstochowa.

Reklama

Wisła Kraków - Taran Liptowski Mikulasz 3:0 (2:0).
Bramki: Dor Hugi (13), Nikola Kuveljic (39), Michal Skvarka (84).