Już w 2. min. niezłym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krystian Getinger, ale na posterunku był Maciej Gostomski. Później wielokrotnie piłkarze z Mielca próbowali uderzać z dystansu, jednak defensorzy Górnika skutecznie blokowali dostępu do swojej bramki.

W okresie zdecydowanej dominacji gości niespodziewane prowadzenie po rzucie rożnym uzyskali piłkarze Górnika. W 23. min. efektowną przewrotką Janusz Gol tym trafieniem uświetnił swój 200. mecz w ekstraklasie.

Dziewięć minut później było już 2:0, kiedy dokładne dośrodkowanie będącego w dobrej dyspozycji Jasona Lokilo sfinalizował główkując Damian Gąska.

Od tej pory podopieczni Kamila Kieresia grali spokojniej, choć główną uwagę skupiali na obronie i wyprowadzaniu kontrataków. Taki styl prezentowali także w drugiej połowie, co w szeregi rywali wprowadzało coraz więcej nerwowości, czego przykładem może być sytuacja w 55. minucie, kiedy Konrad Wrzesiński fatalnie przestrzelił mając dogodna okazję do zdobycia kontaktowego gola.

Dla Górnika jest to siódmy mecz bez porażki. W wiosennej części rozgrywek po trzech remisach do swojego dorobku dopisali 3 punkty pozwalające opuścić strefę spadkową.

Górnik Łęczna - PGE FKS Stal Mielec 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Janusz Gol (23), 2:0 Damian Gąska (32-głową)
Żółta kartka - Górnik Łęczna: Janusz Gol, Jason Lokilo, Bartosz Rymaniak. PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Żyro
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów: 1965
Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Gerson Guimaraes, Bartosz Rymaniak, Leandro - Michał Goliński, Jason Lokilo (90+2. Marcel Wędrychowski), Janusz Gol, Damian Gąska (83. Alex Serrano), Szymon Drewniak, Serhij Krykun (61. Daniel Dziwniel) - Bartosz Śpiączka (83. Przemysław Banaszak)
PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Arkadiusz Kasperkiewicz (70. Bożidar Czorbadżijski), Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (81. Wiktor Kłos), Maciej Urbańczyk (70. Dawid Kort), Grzegorz Tomasiewicz, Konrad Wrzesiński (61. Maciej Domański) - Dominik Steczyk