Trener gości Jacek Zieliński zapowiadał przez meczem, że jego zespół chce zmazać w Zabrzu złe wrażenie po porażce z zamykającym tabelę Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:2. Tego planu nie udało się zrealizować.

Zabrzanie w minioną środę odpadli w ćwierćfinale Pucharu Polski, przegrywając u siebie z Lechem Poznań 0:2. W niedzielę od początku ruszyli do natarcia i już po ośmiu minutach prowadzili. Lukas Podolski zagrał spod końcowej linii wzdłuż bramki, a niepilnowany Robert Dadok z trzech metrów wpakował piłkę do siatki.

Krótko potem podwyższyć prowadzenie mógł głową Adrian Gryszkiewicz, jednak uderzy niecelnie. Goście mieli problem z przedostaniem się w okolice bramki rywali. W 21. minucie udało się im, cieszyli się z wyrównania, tyle, że przedwcześnie, bo był „spalony” i trafienie nie zostało uznane.

A Górnik przed przerwa zdobył drugiego gola, po podobnej akcji. Znów lewą stroną uciekł przeciwnikom Podolski, zagrał w pole karne, Piotr Krawczyk trafił w słupek, a nadbiegający Bartosz Nowak technicznym strzałem pokonał bramkarza „Pasów”.

Zabrzanie tuż po przerwie mogli prowadzić 3:0, gdyby Podolski z 16. metrów uderzył nieco precyzyjniej.

Krakowianie pierwszą okazję do zdobycia gola po zmianie stron mieli w 61. minucie, kiedy po uderzeniu Floriana Loshaja piłka wylądowała na górnej siatce bramki gospodarzy.

Gościom - mimo pięciu zmian - nie układała się gra ofensywna. Kilka dośrodkowań w pole karne zabrzan nie przyniosło efektów. W doliczonym czasie bardzo aktywny w niedzielę Podolski „huknął” zza pola karnego i krakowski bramkarz nie miał szans.

50. ligowe starcie tych drużyn skończyło się wygrana Górnika 3:0.

Górnik Zabrze - Cracovia 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Robert Dadok (8.), 2:0 Bartosz Nowak (41.), 3:0 Lukas Podolski (90+2.).
Żółte kartki: Górnik Zabrze - Adrian Gryszkiewicz, Robert Dadok; Cracovia - Sylwester Lusiusz, Pelle van Amersfoort, Cornel Rapa.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 8544.
Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz (80. Jakub Szymański) - Robert Dadok (84. Mateusz Cholewiak), Krzysztof Kubica (80. Dariusz Stalmach), Alasana Manneh, Erik Janza - Piotr Krawczyk (90+2. Dariusz Pawłowski), Lukas Podolski, Bartosz Nowak.
Cracovia: Karol Niemczycki - Otar Kakabadze (80. Rivaldinho), Cornel Rapa, Virgil Ghita, Matej Rodin, Michal Siplak (58. Kamil Pestka) - Sergiu Hanca (58. Jewhen Konoplianka), Mathias Hebo Rasmussen, Sylwester Lusiusz (46. Florian Loshaj), Michał Rakoczy (70. Jakub Myszor) - Pelle van Amersfoort.