Zespół z Podkarpacia stosunkowo szybko stracił bramkę. W 11. min. Rivaldinho świetnie zagrał do Kamila Pestki, a ten pokonał bramkarza Stali.

W 31. min w polu karnym mielczan Grzegorz Tomasiewicz - zdaniem sędziego - sfaulował Cornela Rapę. Dwie minuty później „jedenastkę” wykonał Sergiu Hanca. Strzelił jednak za lekko i na grząskiej murawie (przed spotkaniem w Mielcu były stosunkowo duże opady śniegu) piłka zatrzymała się na linii bramkowej. Zdaniem statystyków, gdyby wówczas ten sam gracz Krakowa nie zdołał dobić strzału, to gola by nie było. Jednak obrońcy Stali za późno zorientowali się w całej sytuacji i było 0:2.

W 45. min. ładnie z rzutu wolnego strzelił Krystian Getinger, ale golkiper „Pasów” zdołał odbić piłkę na róg.

W drugiej połowie początkowo gra była wyrównana. Stal zaczęła przeważać dopiero gdy miała jednego więcej gracza na boisku W 78. min czerwoną kartkę ujrzał bowiem - za drugą żółtą - Pestka.

Mielczanie gola na 1:2 zdobyli jednak dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. Rzut karny (podyktowany za faul Mateja Rodina) wykorzystał Maciej Domański. Chociaż sędzia przedłużył mecz aż o 12 minut, to więcej bramek już nie było.

Piłkarze musieli być na murawie o wiele dłużej niż klasyczne 90 minut m.in. dlatego, że w 71. minucie rozjemca przerwał spotkanie na prawie cztery minuty. Kibice odpalili wówczas race, a dym spowodował, że na boisku niewiele było widać.

PGE FKS Stal Mielec - Cracovia 1:2 (0:2).
Bramki: 0:1 Kamil Pestka (11.), 0:2 Sergiu Hanca (33.), 1:2 Maciej Domański (90+5., karny).
Żółte kartki: PGE FKS Stal Mielec - Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger, Arkadiusz Kasperkiewicz, Marcin Flis; Cracovia: Kamil Pestka, Cornel Rapa, Michal Siplak, Matej Rodin.
Czerwona kartka: Cracovia - Kamil Pestka (78., za drugą żółtą).
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
Widzów: 3364.
PGE FKS Stal Mielec: Damian Primel - Albin Granlund (63. Maciej Domański), Mateusz Żyro, Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (63. Przemysław Maj), Arkadiusz Kasperkiewicz, Grzegorz Tomasiewicz (85. Bożidar Czorbadżijski), Dominik Steczyk (71. Konrad Wrzesiński) - Oskar Zawada.
Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Matej Rodin, David Jablonsky, Kamil Pestka - Sergiu Hanca (87. Michał Rakoczy), Karol Knap (87. Sylwester Lusiusz), Virgil Ghita, Mathias Hebo Rasmussen, Jakub Myszor (71. Pelle van Amersfoort) - Rivaldinho (80. Michal Siplak).