W ekipie gospodarzy zadebiutował Richard Strebinger, jednak do przerwy 29-letni bramkarz nie miał za wiele pracy. Dopiero w 41. minucie lechiści zmusili go do pierwszej interwencji – z ostrego kąta uderzył Łukasz Zwoliński, ale Austriak wybił piłkę na róg.

W tym momencie mistrzowie Polski, którzy od początku zaatakowali z impetem, prowadzili 1:0. W 29. minucie po dalekim zagraniu Mateusza Wieteski Paweł Wszołek przepchnął pasywnego stopera rywali Mario Malocę i w sytuacji sam na sam z Dusanem Kuciakiem posłał piłkę do siatki pomiędzy nogami golkipera biało-zielonych.

W 14. minucie bramkarz gdańskiej drużyny obronił uderzenie zza pola karnego Artura Jędrzejczyka, a za chwilę dopisało mu szczęście, bo będący w dogodnej sytuacji Mattias Johansson nie trafił w piłkę.

W 32. minucie mogło być 2:0 dla legionistów. Po kolejnym błędzie Malocy Josue trafił z linii pola karnego w słupek. Z kolei w 37. minucie od utraty drugiego gola uratował przyjezdnych Kuciak, który w kapitalnym stylu obronił strzał Tomasa Pekharta.

Pierwsza połowa w wykonaniu Lechii była fatalna, ale po wznowieniu gry przewaga stołecznego zespołu nie była już tak wyraźna. Nie przeszkodziło to jednak obrońcom tytułu podwyższyć prowadzenia. W 65. minucie precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Wszołek, a Pekhart z bliska umieścił głową piłkę w bramce.

Za chwilę asystent przy drugim golu i autor pierwszego trafienia musiał z powodu kontuzji opuścić boisko.

W 74. minucie goście bliscy byli zdobycia kontaktowej bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ilkay’a Durmusa główkował Michał Nalepa, ale świetnie spisał się Strebinger. Z kolei sześć minut później rezerwowy Maciej Gajos posłał piłkę tuż obok słupka.

W 83. minucie lechiści dopięli swego, a w zamieszaniu w polu karnym Legii najlepiej odnalazł się Zwoliński.

W końcówce gospodarze przeżywali trudne chwile i niewiele brakowało, aby gdańszczanie doprowadzili do remisu. W czwartej minucie doliczonego czasu Gajos trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Ostatecznie warszawianie zwyciężyli 2:1 i zrewanżowali się przeciwnikom za poniesioną na początku października wyjazdową porażkę 1:3.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Paweł Wszołek (29.), 2:0 Tomas Pekhart (65.), 2:1 Łukasz Zwoliński (83.).
Żółte kartki: Legia Warszawa - Artur Jędrzejczyk, Mattias Johansson, Josue; Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak, Marco Terrazzino.
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Widzów: 18 652.
Legia Warszawa: Richard Strebinger - Mattias Johansson, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk - Paweł Wszołek (69. Lirim Kastrati), Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski (84. Jurgen Celhaka), Josue (90+1. Rafael Lopes), Maciej Rosołek - Tomas Pekhart.
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joseph Ceesay, Michał Nalepa, Mario Maloca (86. Bassekou Diabate), Conrado (79. Rafał Pietrzak) - Christian Clemens (70. Kacper Sezonienko), Jarosław Kubicki, Jakub Kałuziński (70. Maciej Gajos), Ilkay Durmus, Marco Terrazzino (70. Flavio Paixao) - Łukasz Zwoliński.

Wyniki meczów 27. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

01-04-2022:
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 (0:0)
PGE FKS Stal Mielec - Cracovia Kraków 1:2 (0:2)

02-04-2022:
Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)
Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)

Pozostałe mecze kolejki:

03-04-2022:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom (12.30)
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)

18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 26 5 8 13 27-46 23 -19

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze.