Paweł Wszołek doznał kontuzji podczas wygranego 2:1 meczu z Lechią Gdańsk w ramach 27. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Skrzydłowy nie był w stanie kontynuować gry i opuścił murawę w 69. minucie. Przeprowadzone badania wykazały uszkodzenie mięśnia dwugłowego uda. Paweł Wszołek będzie pauzował przez kilka tygodni - napisano w pierwszym komunikacie na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Reklama

Niedługo później opublikowano drugi: Podczas piątkowego treningu Cezary Miszta doznał kontuzji kolana. Badania wykazały częściowe uszkodzenie więzadła pobocznego stawu kolanowego. Bramkarza Legii czeka kilkutygodniowa przerwa w grze.

Miszta ostatnio regularnie bronił bramki Legii, pozbawiając miejsca w składzie Artura Boruca. W spotkaniu z Lechią między słupkami stanął jednak nie doświadczony były reprezentant Polski, a pozyskany pod koniec lutego 29-letni Austriak Richard Strebinger. Rezerwowym był o 11 lat młodszy Maciej Kikolski.

Reklama

Wszołek wystąpił natomiast w dziewięciu ligowych meczach warszawskiego zespołu w tym sezonie i zdobył cztery bramki. Ostatnio grał w ekstraklasie 11 marca z Górnikiem Łęczna (1:0).

Reklama

Po nieudanym początku sezonu Legia konsekwentnie powiększa dorobek punktowy. Po 27 kolejkach ma 35 pkt i jest na 10. pozycji. Prowadząca Pogoń Szczecin zgromadziła 56.