Po obradach Komisji ds. Licencji Klubowych poinformowano, że bez żadnych zastrzeżeń licencję na nowy sezon do uczestnictwa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2022/23 otrzymały: Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, KGHM Zagłębie Lubin, Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz Stal Mielec.

Reklama

W przypadku Górnika Zabrze, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Śląska Wrocław oraz Wisły Kraków przyznano licencję z nadzorem finansowym. Jednocześnie poinformowano, że Wisła Kraków - w ramach nadzoru finansowego - została zobowiązana do "terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania".

Górnik Łęczna, Warta Poznań, Pogoń Szczecin oraz Wisła Płock przy okazji otrzymania licencji zostały objęte nadzorem infrastrukturalnym.

Najwięcej zastrzeżeń, jak wynika z komunikatu komisji, było w przypadku Radomiaka. Radomski klub dostał licencję z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Jednocześnie poinformowano o nałożeniu na Radomiaka "środka kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 10 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego". Ponadto w ramach nadzoru finansowego klub został zobowiązany do terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania.

Reklama

Do zakończenia obecnego sezonu, po którym do 1. ligi spadną trzy drużyny, pozostały trzy kolejki. Żaden z klubów nie stracił jeszcze szansy utrzymania w ekstraklasie.