Do tej pory, do występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, beniaminek przygotowywał się na swoich obiektach. Od środy łodzianie przez 10 dni będą zaś trenować w ośrodku w Woli Chorzelowskiej.

W kadrze na obóz znalazło się 25 piłkarzy, m.in. pozyskani latem obrońcy - Mateusz Żyro, Serafin Szota i reprezentant Bułgarii Bożidar Czorbadżijski oraz pomocnik z Albanii Juljan Shehu. Wkrótce piłkarzem Widzewa ma zostać Letniowski, który również pojechał na zgrupowanie. 24-letni pomocnik występował w łódzkim zespole w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia z Lecha. Szefowie Widzewa dopinają ostatnie formalności związane z transferem definitywnym, co ma nastąpić w najbliższym czasie.

W Woli Chorzelowskiej formę Widzewa sprawdzą trzy pierwszoligowe zespoły: Puszczy Niepołomice (1 lipca), Sandecji Nowy Sącz (1 lipca) i Stali Rzeszów (8 lipca). Do Łodzi beniaminek wróci 8 lipca.

Reklama

Widzew pierwszy, po ośmiu latach, mecz w ekstraklasie rozegra w niedzielę 17 lipca. W 1. kolejce zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Autor: Bartłomiej Pawlak.