Poprzedni sezon Baku, który jest bratem bliźniakiem czterokrotnego reprezentanta Niemiec Ridle Baku, spędził w tureckiej ekstraklasie. Rozegrał 19 spotkań, w których zdobył dwie bramki.

Reklama

Polskiej publiczności dał się poznać w rundzie jesiennej sezonu 2020/21, strzelając sześć goli w 13 występach w Warcie.

Opuścił ekstraklasę na rok. Dlaczego wraca? Jest to piłkarz, który pasuje nam profilowo, jest w odpowiednim wieku. Ma 24 lata, duże doświadczenie, jednocześnie kilku lat mu brakuje do piku rozwojowego, więc może być jeszcze lepszym piłkarzem. Ma dobre statystyki piłkarskie i kinematyczne, które wskazują, że ma duży potencjał - może biegać dużo i szybko. Pewnie na początku może być wykorzystany w mniejszym wymiarze czasu i będzie odpowiednio wprowadzony. W bardzo krótkim okresie będzie gotowy, żeby grać 90 minut, jeśli wygra rywalizację. Makana jest przewidziany na pozycję skrzydłowego, gdzie potrzebujemy zawodników. Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować kolejne transfery na tę pozycję - powiedział dyrektor sportowy Jacek Zieliński, cytowany w klubowym komunikacie.

Legia, która zakończyła poprzedni sezon ekstraklasy na 10. miejscu, rozpocznie kolejne rozgrywki 16 lipca wyjazdowym meczem z beniaminkiem Koroną Kielce.

Reklama