Mecz był rozgrywany w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, w upale. Przez pierwszą połowę i kilkanaście minut po przerwie gracze musieli walczyć "w pełnym słońcu". Dopiero później na murawie był cień.

Reklama

Lepiej w tych okolicznościach radzili sobie gospodarze. Byli szybsi, mieli inicjatywę, ale dość długo nie przeprowadzili groźnej sytuacji. Dopiero w 43. minucie daleką wrzutkę z rzutu wolnego w pole karne przedłużył głową Mateusz Matras, a próbujący ratować sytuację Kamil Pestka skierował piłkę do siatki.

Cracovia w pierwszej połowie atakowała nie za często, ale dwa razy była blisko strzelenia gola. W 16. min ładnie uderzył z dystansu Otar Kakabadze, ale obok bramki. Z kolei w 30. min groźnie strzelił Patryk Makuch, ale bramkarz zdołał odbić piłkę.

Kilkanaście sekund po rozpoczęciu drugiej połowie mogło być 2:0, ale po strzale Macieja Domańskiego refleksem popisał się Karol Niemczycki.

Reklama

W 59. min Stal podwyższyła prowadzenie po celnym uderzeniu z rzutu karnego właśnie Domańskiego. Został on podyktowany za faul Davida Jablonsky'ego (na Arkadiuszu Kasperkiewiczu). Gracz ten ujrzał też drugą w tym meczu żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Cracovia, chociaż grała w osłabieniu, to w końcowych minutach miała inicjatywę. Jednak nie zdołała nawet zmniejszyć rozmiarów porażki.

PGE FKS Stal Mielec - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kamil Pestka (43-samobójcza), 2:0 Maciej Domański (59-karny)
Żółta kartka - Cracovia Kraków: David Jablonsky, Otar Kakabadze. Czerwona kartka za drugą żółtą - Cracovia Kraków: David Jablonsky (57)
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Widzów: 6 543
PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Arkadiusz Kasperkiewicz, Mateusz Matras, Dominykas Barauskas - Maciej Wolski (84. Fabian Hiszpański), Piotr Wlazło (84. Paweł Żyra), Fryderyk Gerbowski (76. Krystian Kardyś), Krystian Getinger (84. Leandro) - Said Hamulic, Mikołaj Lebedyński (65. Mateusz Mak), Maciej Domański
Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Jakub Jugas, David Jablonsky, Virgil Ghita - Otar Kakabadze, Florian Loshaj (46. Benjamin Kallman), Mathias Hebo Rasmussen, Kamil Pestka (67. Cornel Rapa) - Jakub Myszor (46. Takuto Oshima), Patryk Makuch (74. Karol Knap), Michał Rakoczy (60. Michal Siplak)