Do zdobycia gola zdecydowaną przewagę miał dwukrotny mistrz Polski (1973, 1976). Już w 3. min Maciej Domański był bliski zdobycia bramki, ale po jego groźnym uderzeniu Krzysztof Kamiński zdołał odbić piłkę na róg. W 15. min Dominik Furman sfaulował w polu karnym Saida Hamulica. Po analizie sytuacji przy pomocy systemu VAR sędzia podyktował rzut karny. Piotr Wlazło nie dał bramkarzowi Wisły szans na obronę jego strzału.

Dopiero przy wyniku 1:0 zespół z historycznej stolicy Mazowsza miał okazję do zdobycia gola. W 25. min Mateusz Lewandowski miał przed sobą tylko mieleckiego golkipera, ale nie potrafił go pokonać.

Stal jeszcze w pierwszej połowie była bardzo bliższa podwyższenia prowadzenia. W 33. min Adam Ratajczyk groźnie strzelał, ale Kamiński zdołał odbić piłkę na róg.

W drugiej połowie inicjatywę posiadała Wisła, zaś Stal nastawiła się na grę z kontry. W 86. min bliski zdobycia gola był rezerwowy Kristian Vallo, ale na posterunku był Mrozek.

W doliczonym czasie gry znowu w rolach głównych byli rezerwowi gracze Wisły - Łukasz Sekulski dobrze dośrodkował w pole karne, zaś Damian Warchał pokonał bramkarza Stali.

PGE FKS Stal Mielec - Wisła Płock 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Piotr Wlazło (19-karny), 1:1 Damian Warchoł (90+1-głową)
Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek, Krystian Getinger. Wisła Płock: Anton Krywociuk, Mateusz Szwoch, Adam Chrzanowski
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 4 412
PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Kamil Kruk, Piotr Wlazło, Marcin Flis - Fabian Hiszpański, Paweł Żyra, Maciej Wolski, Maciej Domański (70. Fryderyk Gerbowski), Krystian Getinger - Adam Ratajczyk (77. Mikołaj Lebedyński), Said Hamulic (84. Leandro)
Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Anton Krywociuk (73. Piotr Tomasik), Adam Chrzanowski, Steve Kapuadi, Igor Drapiński (54. Kristian Vallo) - Aleksander Pawlak, Mateusz Szwoch (73. Damian Warchoł), Dominik Furman, Miroslav Gono (54. Davo), Rafał Wolski - Mateusz Lewandowski (54. Łukasz Sekulski)

autor: Rafał Czerkawski