Ostatni ligowy triumf u siebie zawodnicy Lechii odnieśli 8 maja, kiedy pokonali 3:2 właśnie Stal. W niedzielę gdańszczanie ponownie okazali się lepsi od ekipy z Mielca, tym razem 1:0, dzięki czemu po tej konfrontacji w ekstraklasie nie ma już zespołu bez zwycięstwa przed własną publicznością.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się praktycznie nic godnego uwagi. Gra toczyła się głównie w środku pola, a bramkarze mieli niewiele pracy.

Jedyną groźną sytuację stworzyli przyjezdni – w 15. minucie po blisko 50-metrowym prostopadłym podaniu Marcina Flisa sam przed Dusanem Kuciakiem znalazł się Said Hamulic, jednak golkiper gospodarzy wygrał pojedynek z najskuteczniejszym piłkarzem rywali.

Po przerwie biało-zielonym udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę, a jedyny gol padł w 73. minucie. Centrował Jarosław Kubicki, piłka odbiła się od pleców Ilkay’a Durmusa, a rezerwowy Łukasz Zwoliński skierował ją z dwóch metrów do siatki.

Wcześniej lechiści mieli jeszcze dwie dogodne okazje. W 52. minucie Maciej Gajos uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z woleja nad poprzeczką, a w 59. minucie główkę Michała Nalepy obronił Bartosz Mrozek.

Zawodnicy Stali zagrali w tym spotkaniu zdecydowanie za bardzo kunktatorsko, chociaż gdańszczanie nie zaprezentowali rewelacyjnej dyspozycji. Brak zdecydowania i odwagi sprawił, że nie wywalczyli nad morzem nawet punktu.

Lechia Gdańsk - PGE FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Łukasz Zwoliński (73)
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Rafał Pietrzak, Łukasz Zwoliński. PGE FKS Stal Mielec: Adam Ratajczyk, Said Hamulic
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 6 920
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - David Stec, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Ilkay Durmus (85. Joel Abu Hanna), Jarosław Kubicki, Maciej Gajos, Jakub Kałuziński (58. Łukasz Zwoliński), Conrado (66. Kacper Sezonienko) - Flavio Paixao (85. Kristers Tobers)
PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Kamil Kruk, Arkadiusz Kasperkiewicz (82. Mikołaj Lebedyński), Marcin Flis - Fabian Hiszpański, Piotr Wlazło, Paweł Żyra (66. Maciej Domański), Krystian Getinger - Maciej Wolski (82. Bartłomiej Ciepiela), Said Hamulic, Adam Ratajczyk (75. Fryderyk Gerbowski)