W poprzednim tygodniu awans wywalczyło 10 drużyn, a we wtorek doszły dwie kolejne.

Zdecydował gol w samej końcówce

O wyjazdowym zwycięstwie Pogoni Szczecin nad pierwszoligowym Podbeskidziem zadecydował gol w 90. minucie doświadczonego reprezentanta Polski Kamila Grosickiego.

W poprzednim sezonie "Portowcy" też grali w 1/16 finału w tym mieście, ale wówczas z Rekordem Bielsko-Biała (awansowali dopiero po rzutach karnych).

Polonia bez szans w Krakowie

Późnym wieczorem w Krakowie - w meczu dwóch pierwszoligowców - Wisła pokonała Polonię Warszawa 3:0, a wszystkie gole padły od 68. minuty. Strzelcami byli kolejno: Szymon Sobczak, Bartosz Jaroch i Angel Rodado.

Zwycięstwo gospodarzy mogło być jeszcze wyższe, ale w 90+4. minucie Joan Roman "Goku" nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Jakub Lemanowicz.

"Czarne Koszule" miały utrudnione zadanie, ponieważ od 35. minuty grały w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Piątka.

Jeszcze cztery wolne miejsca

W poprzednim tygodniu awans wywalczyły m.in. broniąca trofeum i jednocześnie najbardziej utytułowana z 20 triumfami Legia Warszawa, mistrz kraju Raków Częstochowa i Lech Poznań. W grze ciągle jest też m.in. trzecioligowa Carina Gubin.

Do obsadzenia pozostały jeszcze cztery miejsca - te mecze odbędą się w środę.

Losowanie par 1/8 finału - 10 listopada.

Program i wyniki 2. rundy (1/16 finału) piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski: 31 października, wtorek Legia II Warszawa - Korona Kielce 2:4 (po dogr.) Stal Brzeg - Warta Poznań 0:4 Carina Gubin - Stal Stalowa Wola 1:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 0:1 Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:2 (po dogr.) Stal Rzeszów - Puszcza Niepołomice 1:0 Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 0:4 2 listopada, czwartek Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0 ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 0:2 (po dogr.) GKS Tychy - Legia Warszawa 0:3 7 listopada, wtorek Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:1 Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 8 listopada, środa Garbarnia Kraków - Stal Mielec (godz. 13.00) Polonia Bytom - Arka Gdynia (18.00) Resovia Rzeszów - Jagiellonia Białystok (20.00) Wisła Puławy - Widzew Łódź (21.00)