Końcówka pierwszej połowy meczu rozgrywanego z Bytomiu była bardzo emocjonująca. Przemysław Stolc w 42. minucie dał prowadzenie żółto-niebieskim. W doliczonym czasie po zablokowaniu piłki ręką czerwoną kartkę otrzymał Sebastian Milewski. Martin Chudy obronił jednak rzut karny wykonywany przez Dawida Wolnego.

Garbarnia odpadła po dogrywce

Na początku drugiej połowy wyrównał Patryk Stefański. W dogrywce błysnął Olaf Kobacki, który asystował przy bramce Kasjana Lipkowskiego, a następnie podwyższył na 3:1.

Trzecioligowa Garbarnia Kraków była bliska sprawienia sensacji, gdyż dopiero po dogrywce przegrała 2:4 ze Stalą Mielec. Pierwszego gola dla klubu z ekstraklasy strzelił Michał Trąbka. Trzecioligowiec od 56. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adriana Kajpusta, ale po trafieniach Bartosza Żurka i Kacpra Durdy prowadził 2:1. Później wyrównał Ilia Szkuryn. W dogrywce Krystian Getinger i Szkuryn zapewnili zwycięstwo Stali.

Widzew nie dał szans Wiśle

Pierwszoligowa Resovia na własnym stadionie przegrała z Jagiellonią Białystok 1:3. Dwie bramki dla "Dumy Podlasia" zdobył Hiszpan Jose Naranjo, który asystował również przy golu Dominika Marczuka. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Radosława Bąka.

Widzew rozbił na wyjeździe drugoligową Wisłę Puławy 4:1. W pierwszej połowie po dwie bramki dla widzewiaków zdobyli Portugalczyk Fabio Nunes i Hiszpan Jordi Sanchez. Łodzianie nie forsowali tempa po czerwonej kartce dla Łotysza Andrejsa Ciganiksa, a honorowego gola dla gospodarzy strzelił Jan Flak.

Carina Gubin w 1/8 finału

Losowanie 1/8 finału Pucharu Polski odbędzie się w piątek o godz. 12 w siedzibie PZPN. Do tej fazy rozgrywek awansowało 12 klubów z ekstraklasy, pierwszoligowe Arka Gdynia, Stal Rzeszów i Wisła Kraków oraz trzecioligowa Carina Gubin.

Wyniki 2. rundy (1/16 finału) piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski: 8 listopada, środa Garbarnia Kraków - Stal Mielec 2:4 (po dogr.) Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3 (po dogr.) Resovia Rzeszów - Jagiellonia Białystok 1:3 Wisła Puławy - Widzew Łódź 1:4 7 listopada, wtorek Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:1 Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3:0 2 listopada, czwartek Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0 ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 0:2 (po dogr.) GKS Tychy - Legia Warszawa 0:3 31 października, wtorek Legia II Warszawa - Korona Kielce 2:4 (po dogr.) Stal Brzeg - Warta Poznań 0:4 Carina Gubin - Stal Stalowa Wola 1:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 0:1 Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:2 (po dogr.) Stal Rzeszów - Puszcza Niepołomice 1:0 Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań 0:4