Krakowianie przystąpili do tego spotkania bez trzech podstawowych zawodników, którzy leczą kontuzje: Patryka Małeckiego, Izraelczyka Maora Meliksona i Bułgara Cwetana Genkowa. W głównej mierze o porażce "Białej Gwiazdy" zdecydowała jednak słaba postawy defensywy, która w tym spotkaniu nie była osłabiona.

Już w dziewiątej minucie wiślacy objęli prowadzenie, ale były to "miłe złego początki". David Biton najpierw wywalczył piłkę, potem minął zwodem Douglasa i zza pola karnego pięknie uderzył pod poprzeczkę. To 10. gol Izraelczyka w tym sezonie.

Gospodarze już osiem minut później mieli świetną okazję do wyrównania. Po atomowym uderzeniu Wouta Bramy bramkarz Wisły z trudem odbił piłkę, która trafiła do Austriaka Marca Janki, ale i jego dobitkę Pareiko zdołał odbić.

W 32. minucie Estończyk był już bezradny. Po faulu Honduranina Osmana Chaveza sędzia podyktował rzut wolny. Po dośrodkowaniu Oli Johna najlepiej do piłki wyskoczył Luuk de Jong i było 1:1.

Tuż przed przerwą znów dobrze dośrodkował urodzony w Liberii skrzydłowy Twente, a Janko uprzedzając obrońców Wisły silnym strzałem pokonał Pareikę. Ten sam piłkarz w 57. minucie w praktyce przesądził o zwycięstwie ekipy holenderskiej. Przejął dalekie podanie w pole karne, spokojnie minął Kewa Jaliensa i podwyższył na 3:0.

Później dwukrotnie urodzony w Kosowie reprezentant Szwecji Emir Bajrami był bliski zdobycia czwartej bramki, ale w obu przypadkach piłka odbijała się od poprzeczki. Jednak w 80. min Pareiko musiał wyciągać ją z siatki po strzale Willema Janssena. Bramkarz Wisły przepuścił piłkę pod pachą po niezbyt mocnym uderzeniu rezerwowego gospodarzy.

Twente Enschede - Wisła Kraków 4:1 (2:1) Bramki: dla Twente - Marc Janko (45+1, 57), Luuk de Jong (32-głową), Willem Janssen (80); dla Wisły - David Biton (9).

Żółte kartki - Wisła Kraków: Radosław Sobolewski, Osman Chavez, Junior Diaz.

Sędzia: Duarte Gomes (Portugalia). Widzów ok. 20 000.

Twente Enschede: Nikołaj Michajłow - Roberto Rosales, Peter Wisgerhof, Douglas, Dwight Tiendalli - Emir Bajrami, Wout Brama, Denny Landzaat (83-Leroy Fer), Ola John (83-Steven Berghuis) - Luuk de Jong, Marc Janko (68-Willem Janssen).

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Michael Lamey, Kew Jaliens, Osman Chavez, Junior Diaz - Andraz Kirm, Gervasio Nunez (85-Daniel Brud), Tomas Jirsak (68-Cezary Wilk) Radosław Sobolewski, Ivica Iliev (68-Dragan Paljic) - David Biton.