W Stambule, na stadionie im. Sukru Saracoglu, gospodarze mieli wyjątkową okazję do strzelenia bramki tuż przed przerwą - po starciu Gokhana Gonula z Olą Johnem w polu karnym gości arbiter podyktował dyskusyjny rzut karny dla Fenerbahce. Strzał Brazylijczyka Cristiana trafił jednak w słupek.

Gospodarze mimo to dopięli swego - w 72. minucie Egeman Korkmaz z bliska uzyskał jednego gola w meczu.

Na St.Jakob-Park w Bazylei miejscowi "Rot-Blau", po wyeliminowaniu w fazie pucharowej Dnipro Dniepropietrowsk, Zenitu Sankt Petersburg i Tottenhamu, podejmowali kolejnego, teoretycznie silniejszego rywala - Chelsea Londyn. Mecz zakończył się wygraną gości 2:1 (1:0) - prowadzenie dla Chelsea uzyskał w 12. minucie Nigeryjczyk Victor Moses, a w emocjonującej końcówce, trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Fabian Schaar wyrównał z rzutu karnego.

W czwartej doliczonej minucie David Luiz zdobył drugą bramkę dla Chelsea, zaskakując bramkarza FC Basel pięknym strzałem z rzutu wolnego, z ok. 25 metrów.
Mecze rewanżowe zostaną rozegrane w czwartek, 2. maja.